Hoşgeldiniz  

SAĞLIK SEKTÖRÜNE SAYGIDA KUSUR EDİLMEMELİ…

Halit BEYTÜT | 18 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son dönemlerde özellikle doktor ve sağlık personeline yönelik saldırıların olduğuna tanık oluyoruz. Hipokrat yemini etmiş ve kendilerini insan sağlığına adayan doktorlarımıza el kaldırmak ya da kendilerini şiddet uygulama gibi bir tutum içinde olmayı kesinlikle kabul edilir bulmadığımı ifade etmek isterim.

Unutulmasın ki bir doktorun en mutlu anı hastasını sağlığına kavuşturmaktır.

Hal böyle iken bazı insanlar tarafından doktorlara ve sağlık personeline yönelik kalkıştıkları şiddet tutumunu asla kabul edilir bulmadığımı özellikle ifade etmek isterim bir zamanlar doktorların ilimize gelmek istemeyişinin nedenlerini çok iyi biliyoruz.

Her türlü zorluklara rağmen bölgenin hastasını kendi hastası bilen ve bölgeye gelip sağlık hizmetini vermekten kaçınmayanlara gereken saygıyı göstermek bizim için kaçınılmaz bir sorumluluk olmalıdır.

Batmanda sıkça görülmemesin rağmen arada bir olumsuzluğa varan uygulamalara bizler gerçekten son derece büyük üzüntü duymaktayız sağlık sektörüne en ufak bir olumsuz tavrın her zaman olduğu gibi bundan sonra da karşı olacağımızın bilinmesini isterim.

Sadece ilimizde değil ülkemizin birçok yerinde sağlık sektörüne özellikle doktorlarımızı yönelik şiddet uygulamasına karşı gereken cezai i müeyyideler uygulanmaktadır ama bunun daha da  büyütülmesi gerektiğinin zorunlu olduğunu ifade etmek isterim. Bu nedenle ben sağlık sektörüne insani duygularla yaklaşım gösterilmesini ve onların işlerini kolaylaştırmaya olanak sağlamayı kendimize görev addedelim.

Böylesi bur mantıkla bizler sağlığımıza büyük önem veren ve bütün mesailerini hastalarının sağlığına kavuşması için harcayan fedakâr doktorlarımız başta olmak üzere onlarla bu görevde mücadele eden tüm sağlık sektöründeki emekçileri en halisane duygularımla kutluyorum.

Gelecekten sağlık sektörüne hiç ama hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığını kanıtlayan günlere doğru gitmemizin hiç ama hiçbir olumsuzluğun oluşmadığı günleri görmek dileklerimle tüm halkımızın en içten samimi duygularımla selamlıyor, sağlık sektörümüzde görev yapanlara d üstün başarılar diliyorum. Bu ülkede özellikle sağlığımızın en büyük teminatı olan ve kendini insan sağlığına adayan doktorlarımızın çok büyük bir özveriyle görev yaptıklarını da çok iyi bilmekteyiz.

Batmanda görev yapan ve her gün yüzlerce insan sağlık hizmeti veren başta doktorlarımıza ve onların vefakar personellerine en içten sevgi ve saygılarımızı iletiyor. Kendilerine üstün başarı dileklerimi iletiyorum.

335 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.