Hoşgeldiniz  

SAĞLIKÇILARA BU EZİYET NEDEN?

Halit BEYTÜT | 17 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sağlık çalışanları, insanların hayatını kurtarmak için her türlü özveriyi gösteriyor. Doktor, hemşire sağlık birimleri uykusuz, yorgun, ölümüne bir çalışmanın içinde, özlük haklarını bile alamadan biteviye çalışıyor.

Salgının başından bu yana 400 ün üzerinde arkadaşlarını kaybetmelerine rağmen vazgeçmiyorlar…

Yaşam hakkımızdan vazgeçmiyoruz, ölümleri durdurun çağrısıyla sokağa çıktılar. İstanbul’da basın açıklaması yapılmasına polis kaymakamlık yasakladı gerekçesiyle müdahale etti.

Onlarda açıklamayı başka bir yerde yapmak zorunda bırakıldılar.

Keşke bu görev kahramanlarına bu eziyet reva görülmeseydi. Hayatlarını hiçe sayarak insan hayatını kurtarmaya adayan bu fedakar sağlık çalışanlarına bu haksız muamele reva görülmeseydi.

Sağlık Bakanına 50 metreye varan dilekçeler vermelerine rağmen bir randevu bile alamayan sağlıkçılara hakkınızı ödeyemeyiz diye süslü sözlerle seslenen iktidar, dün yurdun birçok yerinde haklarının bir kısmını polis marifetiyle yasak koyarak ödemeye kalkışıldı.

Özlük haklarını neden vermiyorlar anlaşılır değil. Pandemi döneminin başladığı günden bu yana sağlık camiasının ortaya koyduğu fedakârlığın karşılığı bir başın açıklaması yapmalarına da mı polis barikatıyla karşılık verilecekti.

Hayatlarını insanı yaşatmaya adayan ve günlerce evlerine bile gitmelerine izin verilmeyen bu emekleri asla ödenemez kahramanlara hiç mi ahde vefa borcunuz yok?

Bir başın açıklamasından bile korkar hale gelenlerin eseridir bu vefasızlık.

Ben insanı yaşat ki devlet yaşasın sözüne bile aldırış etmeyen sözde ülke yöneticilerinin bu kadar duyarsız olmalarını bir vatandaş olarak büyük bir ibret ve hayretle izliyorum.

En ufak bir rahatsızlığımızda sığındığımız tek liman sağlıkçılardır da onlara neden sahip çıkmadığımızı gerçekten son derece büyük duyarsızlık olarak görüyorum

Ülkemin pandemi döneminde en çok yorulan ve uykuya bile hasret kalan sağlık çalışanlarımıza her basın açıklaması yapma gereğini duyduklarında polis barikatıyla karşı karşıya bırakılmalarını asla kabullenilecek bir tutum ve davranış değildir.

Hal böyle iken nedeni itilip kalkılıyor ve neden polislerle karsı karşıya bırakılıyorlar gerçekten anlamak mümkün değil.

Hak ettikleri özlük hakları analarının ak sütü gibi helaldir de sağlık bakanı da bir sağlık mensubu olmasına rağmen neden bu yiğit insanlara bir randevuyu bile çok görüyor çok yazık hem de çok yazık

Şimdi vaka sayıları katlanarak sırıttı buda sağlık çalışanlarının yükünün daha da ağırlaşacağı anlamına geliyor da hala mi bu insanlara üvey evlat muamelesini mi reva göreceksiniz?

48 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.