Hoşgeldiniz  

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR YAPIYORLAR

admin | 03 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, ‘Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur’ şiarıyla güne zinde başlamak ve sabah sporunun önemine dikkat çekmek amacıyla profesyonel antrenörler eşliğinde, parklarda sabah sporu yapanlara rehberlik yapıyor.

Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle yaklaşık 3 ay evlerinde hareketsiz kalan Batmanlıları sağlıklı yaşam için gerekli olan sportif aktivitelere teşvik etmek amacıyla toplumun her kesimden insanlarla sportif faaliyet gerçekleştiriyor.

Kadınlar için bayan antrenör, erkekler için de erkek antrenör nezaretinde gerçekleştirilen çalışmalarda vatandaşlar yapılan çalışmalardan oldukça memnun olduklarını ifade ederek “Koronavirüs nedeniyle çok kilo aldık. Sabah sporu güne zinde başlamamızı sağlıyor. Müzik eşliğinde zevkli bir etkinlik gerçekleştirip, fazla kilolarımızdan kurtulmaya çalışıyoruz. Daha önce bazı hareketleri yanlış yapıyorduk, Belediyenin deneyimli antrenörleri eşliğinde şimdi doğrusunu öğreniyoruz” dediler.

Belediye Spor İşleri Müdürlüğü yetkilileri; Batmanda her yaştaki insana ve özellikle gençlere spor yapmayı teşvik ederek, spor yapan kişinin zihinsel olarak da sağlıklı olacağı düşüncesiyle sabah sporları etkinliğinin hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri uzman antrenörler eşliğinde saat 07.00 ile 08.30 arasında Atatürk Parkı, Millet Bahçesi ve Su Parkı’nda sabah sporunun yapılmaya devam edeceğini, sabah sporunun insan vücuduna çok olumlu etkilerinin bulunduğuna dikkat çekti.

183 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.