Hoşgeldiniz  

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI NEDEN ÇIKMIYOR

Halit BEYTÜT | 31 Mayıs 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Canları pahasına ön cephede hayat kurtarmayı göze alın sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti önleme adına yasanın çıkarılmaması son derece düşündürücüdür.

Hayatlarını hiçe sayarak korona virüs salgınında aylarca çocuklarından uzak kalmayı göze alan bu fedakar insanların ülkemizde ne denli değerli oldukları bu virüs salgınıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Sağlık çalışanlarının her şeyden önce insan hayatını kurtarma çabası son derece takdire şayandır.

Ben bu nedenle sair zamanlarda sağlık çalışanlarına haksız yere uygulanan şiddeti kınıyor ve bu şiddet yasasının bir an evvel hayata geçirilmesinin sağlık çalışanları adına son derece yararlı olacağını ifade etmekte yarar görüyorum.

Hükümetimizin ve özellikle sağlık bakanımızın bu konuya gereken hassasiyeti göstermesini ve sağlık çalışanlarının adeta korkulu rüyası haline gelen şiddetin önlenmesi adına yasanın mutlaka ama mutlaka yasalaşmasının büyük önem arz edeceğine inanıyorum.

Salgının tüm dünyayı sarıp sarmaladığı bir dönemi yaşıyoruz işte bu dönemde salık çalışanlarının insan hayatını kurtarabilme adına ortaya koydukları olağanüstü insani fedakarlığın ne denli takdire şayan olduğunu gözlemledik.

Ben özellikle bu yasanın neden çıkarılmadığın özellikle merak edenlerdenim.

Bu emekçilerin şiddetten arındırılması aslında sadece hükümetin değil biz vatandaşlarında olmazsa olmaz görevi olmalıdır.

Burada bir konuya daha değinmekte yarar görüyorum kendileri değil hükümetin kendilerine vaat ettiği ek ödemeden de ne yazık ki yeterince yararlanamadılar.

Hem vaat edeceksiniz hem de tavan ve taban diyerek sağlık çalışanları arasında ayrım yapacaksınız olmaz böyle bir skandal bu insanlara ne verirseniz verin hak etmişlerdir. Lütfen sağlık çalışanlarına vaat ettiğiniz ek ödemeyi tümüne verin ve bu mağduriyetlerini de önleme adına onurlu bir adım atınız.

BU NE AKIL ALMAZ ANLAYIŞ…

Uçuşlar yasakken uçak biletini ucuzlatmak, oteller kapalıyken konaklama vergisini kaldırmak, sokağa çıkma yasağı varken köprüleri, oto yolları bedava yapmak, işçi çıkarmayı yasaklarken, işverene işçiyi  3 ay izine çıkarabilmek nasıl bir zihniyettir bu milletin aklı ile resmen alay etmektir bu zihniyet tüm içtenliğimle kınıyorum.

167 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.