Hoşgeldiniz  

ŞAHİN “BELEDİYE GÖREVİNİ YAPSIN”

admin | 22 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Aşırı yağışının etki gösterdiği ilimizde kanalizasyonların patlaması vatandaşları mağdur etti. Hür Dava Partisi Batman İl Başkanı Davut Şahin vatandaşların daha fazla mağdur edilmemesi için Belediye yetkililerini görevlerini yapmaya davet etti.

Önceki Akşam Batman’da kısa süreliğine etkisini gösteren yoğun yağış, kenar mahallelerde başta olmak üzere kanalizasyon şebekelerinin patlamasına ve kimi evlerin lağım suları altında kalmasına neden oldu. Belediyeyi arayan vatandaşlar, belediye çalışanlarının kendilerine “yetişemiyoruz” cevabını verdiklerini söyleyerek mağdur edildiklerini ifade ettiler.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hür Dava Partisi Batman İl Başkanı Davut Şahin belediye yetkililerini görevlerini yapmaya davet etti. Aşırı yağışın kısa sürmesi olası mağduriyetleri minimuma indirdiğini söyleyen Şahin; “Yarım saat gibi kısa süreliğine yağan yoğun yağmur sonucu kanalizasyonlar taşarak Batman adeta atık suları altında kaldı. Aldığımız haberlere göre maalesef birçok evi kanalizasyon suyu basmış. Benim de şahit olduğum kimi manzaralar vardı. Maalesef üzüntü vericiydi. Belediyeciliğin en önemli çalışma alanlarından biri şehrin alt yapısıdır. Yarım saatliğe yağan yağmur sonrası Batman’ın alt yapısı felç oldu. Yağmur mevsimiyle birlikte belediyenin bu atık su kanallarını temizlemesi ve açması lazımdı. Batman belediyesinin vaktinde görevlerini yaparak halka eziyet çektirmemeleri çağrısında bulunuyorum” dedi.

364 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.