Hoşgeldiniz  

SAKIN OLA EMEKLİYE DOKUNMAYIN 

Halit BEYTÜT | 25 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son günlerde gerek sosyal medyada ve gerekse de TV’lerin haber saatlerinde dolaşan bir şaibe var.

Bu şaibede emeklilerin maaşlarından yüzde 5 bir kesintinin yapılacağı ayrıca her iki bayramda verilen biner liraların da kesileceği söylentileri dolaşınca emekli kesiminde büyük bir infialin oluşmasına neden oldu.

Ne dereceye kadar doğru bilinmez ama bilinen bir g8erçek var ki ateşin olmadı yerden dumanın tütmeyeceğidir.

Demek ki böylesi bir hazırlık içine girilmiş söylemlerle nabız yoklanmaya başlanmıştır.

12 Milyon emekliye hem sadaka niteliğindeki zamları reva göreceksiniz hem de verdiğiniz sadakayı bile geri alma gibi bir talihsizliğin içine gireceksiniz.

Avrupa’nın emeklileri ikinci baharlarını doyasıya yaşarlarken benim ülkemin gariban emeklileri karınlarını bile doyuramazken zatı muhterem maliye bakanımız emeklilerin maşlarına göz dikme gibi bir ihanetin içine girmekten çekinmiyor.

Nasıl olsa sesleri çıkmaz biz ne yaparsak yapalım kabullenirler düşüncesini taşıyan bu hükümete emekli kesimin tepkisi bu güne kadar görülmemiş bir şekilde şiddetle yanıt verilecektir.

SGK her ne kadar yaygınlaşan kesinti söylentilerini yalansa da bunun mutlaka bir çapanoğlu olduğu da kesindir. Hazineyi boşalttılar, bütçeyi tam takır hale getirdiler, vergilerle açıklarını kapatma adına vatandaşın canını bile almaya kalkıştılar şimdide emekliye verdikleri sadaka niteliğindeki maaşlara bile göz dikmekten kaçınmamaktadırlar.

Emeklinin maaşına bile göz dikip onları yaşarken ölüme mahkum etme zihniyetine emekli kesim tüm gücüyle gereken yanıtı verecektir ve onun yaşamına kastedenlere gereken yanıtı en ısa zamanda verecektir.

Ülkemin emeklileri hayat koşullarının taşınamaz hale geldiği ülkemde emekliye verilen birkaç kuruş paraya da göz dikmek asla kabul edilemez bir hıyanettir.

Bu nedenle aklıselimin galebe gelmesi ve emekli kesimin yaşam standartlarını daha da kötüye sürükleme gibi bir düşüncenin içinde olunmamasını diliyor, söylemlerin sadece söylentiden ibaret olduğuna inanmak isterim.

Dileğim bu tür söylentilerle emekli kesimin midesini bulandıranların da artık bir kenara çekilmesi ve emekli kesimle uğraşmaması gerektiğidir.

Benim ülkemin emeklisin halel getirebilecek bir uygulamayı düşünenlerin düşüncesinin de kursaklarında kalacağını özellikle ifade etmek isterim.

258 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.