Hoşgeldiniz  

SALGIN DENETİM KURULU TOPLANDI

admin | 09 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında haftalık olarak düzenli yapılan ‘İl Salgın Denetim Kurulu Toplantısı’ Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; dinamik ve tematik denetimler kapsamında yapılan çalışmalar, filyasyon ekiplerinin çalışmaları ve salgınla mücadelede ilimiz genelinde yürütülen diğer çalışmalar masaya yatırıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Şahin “İlimizin Türkiye salgın risk haritasında mavi renkte kalması için denetimlere aralıksız devam edileceğini, kentin dört bir noktasına ulaşılarak vatandaşlarımıza aşı olmanın faydalarının anlatılması gerektiğini ve gerekirse köyde oturan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılarının evlerinde yapılacağını ifade ederek, “Aşılama konusunda şehir merkezindeki vatandaşlarımızı evlerinden alıp hastaneye getiriyoruz ve aşılayıp tekrardan evlerine götürüyoruz. Bu uygulama böyle devam etsin. Ama özellikle köylerimizde kim aşılanmamışsa onlara da ulaşalım ve gerekirse araç veya ambulans ile giderek aşısını köyünde yapıp gelelim” diye konuştu.

Konuşmanın ardından ilgili kurumların yöneticileri tarafından salgınla mücadele kapsamında yürütülen denetim çalışmalarına ilişkin yapılan sunumların ardından toplantı sonra erdi.

Toplantıya; ilgili Vali Yardımcısı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve İl Hıfzıssıhha Kurulunun ilgili üyeleri katıldı.

84 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.