Hoşgeldiniz  

SALGINA MEYDAN OKUNMAZ…

Halit BEYTÜT | 08 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

SALGINA MEYDAN OKUNMAZ…

Korona salgını nedeniyle ülke genelinde vatandaşların yapması gereken kurallar net bir şekilde belirtilmiştir.

Buna tüm vatandaşların uyması gerekirken üzülerek ifade etmek isterim ki virüse adeta meydan okuyup kahramanlık yapma sevdasında olan insanların olduğunu görmek büyük bir talihsizliktir.

Son günlerde bilindiği gibi korona ile ilgili bazı kısıtlamalar kaldırılmış ve kaldırılmış olmasına rağmen uyulması gereken kurallarını da mutlaka ama mutlaka uyulması şart koşulmuştur, bu yüzden bu günkü makaleme ben kural tanımayanlara bir nebzecik olsun uyarıda bulunmak istedim.

İlimizde de uygulanması gereken bu kurallara birçok vatandaşımızın üzülerek ifade etmek isterim ki uymadıklarına tanık oluyoruz.

Virüs illeti görünmeyen bir tehlikedir bunu nerede nasıl çıkacağı belli değildir.

Normalleşen bugünlerde de bu lanet virüse yakalanmamak için mutlaka ama mutlaka hijyene, sosyal mesafeye ve de maskesiz gezmemeye azami şekilde dikkat etmemiz gerektiğini özellikle vurgulamak isterim.

İlimizde üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşlarımızın maske takmada pek istekli olmadıklarını müşahade etmiş bulunmaktayım son günlerde aldığımız duyumlara göre vaka sayısı 300 e çıkmış bulunmaktadır.

Bunun tek nedeni de bazı yasakları ihlal etme alışkanlığını sürdüren insanlarımız yüzünden kaynaklandığını söylemek abartı olmayacaktır.

Bu yüzden ben özellikle ilimiz yöneticilerinin bu konuya gereken hassasiyeti göstermelerini ve vatandaşlarımızın ilimizde maskesiz dolaşmamalarını yasaklamaları yönünde ivedilikle gereken tedbiri almaları gerekmektedir.

Batmanlı hemşerilerimizin de hem kendi menfaatleri acısından hem de ilimizin vatka sayısının artmaması adına konuya gereken hassasiyeti göstermelerine hemen şartsız ve alternatifsiz bir şekilde uygumla seferberliğini başlatmaları gerekir.

Bin ilimiz hemşerilerimizden bu konuda gereken ihtimamı göstermeleri tavsiyesinde bulunuyor, batmanda vaka sayısının artmamasın neden olmaları dileğinde bulunuyorum.

Sağlık dolu normal yaşamın gelmesi için tüm vatandaşlarımızın üzerlerine düşen sorumlulukla hareket etmeleri artık kaçınılmaz olmalıdır.

Ben bu konuda batman ilimiz insanlarının üzerlerine düşeni yapacaklarına ve uygulanması gereken kurallara harfiyen uymaları temennisinde bulunuyor, virüs illetinden tüm ülkemiz insanlarının bir an evvel sağlıklarına kavuşmaları ve normal yaşamlarına dönmelere temennisinde bulunuyorum.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.