Hoşgeldiniz  

ŞART OLAN EĞİTİM DEĞİL, BİLİMSEL EĞİTİMDİR

Muharrem BİTEN | 03 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Aklın ve Bilimin yol göstericiliğine ihtiyacımız var.

Aklımızın kabul etmediği bir yerde ya bilim yok yâda o bilgiye ulaşacak enstrümanlarımız eksik.

Bunun için toplumu bilgili bireylerin özendiği Eğitim kurumlarına ihtiyacımız var.
Eğitim sistemi bozulmuş bir toplumun kafasına yalan ve hurafe ile doldurmak çok basittir.

Cehaleti pompalamak için din, ırk, futbol, açlık ile korkutmak ve bazen geçim kaynağına dönüştürmek, seni da çok zengin edebileceğinin vaadi ile cehaleti yeryüzüne hâkim kılmaktadırlar.
5 yıllık temel eğitimden sonra Meslek liselerinin kaldırılması ve tek meslek liselerine dönüşüm sağlanması doğru bir uygulama olmaz.

Sadece ad üzeri alternatif bir Eğitim sistemi oluşturmaya çalışmak ne seni o yapar ve asıl tehlike seni Bilimin, teknolojinin üretimin, toplumsal değer yargılarını doğru algılamanın dışına iter.
Dindar yerine dinci, Bilim insanı yerine yalaka cahiller, hizmet ettiği kurumda liyakat düzeni yerine hakikat yani bu bizden mantığı başlar ve bu maalesef toplumu darmadağın eder.

Bu kadar Temel Eğitim ilkeleri ile oynaman için Kanada, Japonya, ABD, Rusya ve Çin gibi Devlerin hem eğitim sistemini hemde ekonomik gelişmişliği bu bendendir istediğini yapmaya muktedir olmalı mı der yoksa liyakatli değilse layık da değildir mi? der.

Bu gerçekleri unutursak ciddi cahil hurafe üzere iş yapan sadece kendine Müslüman bir nesil yaratacağız. o zaman çok kalmış olabiliriz. Çünkü bir nesli eğitimli bilimsel hale getirmek bazen 50 yıl gerektirebilir. Cehaletle 50 yıl geriye düşmek bizi 3.sınıf Ortadoğu halkları arasına iter ki bir daha yaşanılmaz bir hale getirir bu toprakları.

174 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.