Hoşgeldiniz  

SASON ÇİLEĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

admin | 25 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SASON ÇİLEĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının finans desteğiyle ‘Yenilikçi Tarım Teknolojileri Eğitimi ve Geleceğe Güven Projesi’ kapsamında, Sason’da ‘Coğrafi İşaretli Sason Çileği Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Eğitimi’ düzenlendi.

Sason Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen eğitime; İl Müdürü Mehmet Gün, Şube Müdürleri, İlçe Müdürü, Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisleri Gülten Nisan Ozan, Bilal Yakut ve Murat Gülmez, teknik personel ve sason çilek üreticileri katıldı.

Diyarbakır Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde görevli Ziraat Yüksek Mühendisleri Gülten Nisan Ozan, Bilal Yakut ve Murat Gülmez tarafından, çilek üreticilere, ‘Coğrafi İşaretli Sason Çileği Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Eğitimi’ ile ilgili slayt şeklinde bir sunum yapıldı.

Eğitimin sonunda, İl Müdürü Mehmet Gün ve Şube Müdürleri tarafından eğitime katılım sağlayan çiftçilere, katılım belgesi ve iş tulumu verildi.

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.