Hoşgeldiniz  

‘SASON ÇİLEĞİ GÜZELİ’ ALTIN MADALYA KAZANDI

admin | 22 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta Photo club Smederevo tarafından Çağdaş Sanat Galerisi ve Müzesi işbirliği ile düzenlenen 10. Uluslararası Sanat Fotoğrafçılığı Smederevo 2020 uluslararası sanat fotoğrafçılığı yarışmasında Batmanlı fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal Altın madalya ve bronz madalya ile birlikte 7 adet sergileme ödülü alarak Batmanın adını Sırbistan’da duyurdu.

Batman İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde şef olarak görev yapan Uluslararası ödüllü fotoğrafçı Orhan Kartal bu yıl 10’uncusu yapılan Smederevo Çağdaş sanat ve müzesi işbirliği ile yapılan ve 44 ülkeden yüzlerce fotoğraf sanatçısının katıldığı yarışmada Sason Çileği fotoğrafı Altın madalya alırken, başka fotoğrafı bronz madalya aldı. Ayrıca Batmanın coronavirüs maske disiplinindeki başarısını gösteren fotoğrafı sergileme aldı.

Yarışmaya dünya çapında yüzlerce fotoğrafçı katıldı. Yarışmanın sekretarya görevini FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique); PSA (Amerika Fotoğraf Topluluğu); FSS (Sırbistan Fotoğraf Derneği) ve IAAP (Uluslararası Sanat Fotoğrafçılığı Derneği) ve GPU (Global Fotoğraf Birliği). Kurallarına uygun olarak yürütüldü.

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.