Hoşgeldiniz  

SASON DEVLET HASTANESİ 18 ARALIK’TA HİZMETE BAŞLIYOR

admin | 13 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yakında açılması planlanan yeni Sason Devlet Hastanesi hizmet binası tamamlandı.

Yapımına 2019 yılının 7. Ayında başlanan 50 yatak kapasiteli yeni Sason Devlet Hastanesi tamamlanmış olup, 18 Aralık Cuma günü hasta kabulüne başlayacak. 16.000 m2 kapalı alan üzerine 3.850 m2 oturum alanına sahip ve 1 bloktan oluşan 50 yatak kapasiteli yeni hastane D rolünde olup, bodrum+zemin+3 katlı ve 16 daire lojmandan oluşmakta.

“SAĞLIKTA GÜVEN, HİZMETTE KONFOR”

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu “Sağlıkta güven, hizmette konfor’ ilkesi çerçevesinde Sason halkına modern sağlık hizmeti sunmak için 2019 yılında inşaatına başlamış olduğumuz yeni Sason Devlet Hastanesini tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

“HASTANEMİZ MODERN TIBBI DONANIMA SAHİP”

Pamukçu, “Hastanemiz 50 yatak kapasiteli olup, 16 poliklinik odasından oluşmaktadır. Yeni hizmet binamızda 1 acil polikliniği, 14 acil müşahede yatağı, acil serviste 1 CPR odası, 1 Acil Müdahale Odası-1 Kontaminasyon odası, 3 ameliyathane, 4 yataklı birinci seviye yoğun bakım servisi, 2 diş ünitesi, 3 doğumhane, 4 kuvözlü yenidoğan yoğun bakım, 5 yataklı diyaliz birimi, 2 yanık odası, 2 palyatif bakım odası, 1 adet işitme tarama kabinli oda,  1 sterilizasyon birimi, 1 atık ayrıştırma birimi ve yeterli kapasitede laboratuvar ve röntgen üniteleri ve 12 araçlı kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Modern tıbbı donanıma sahip olan sağlık tesisimizde acil muayene polikliniği, iç hastalıkları (dahiliye) polikliniği, çocuk hastalıkları polikliniği, aile hekimi uzmanı polikliniği, kadın doğum polikliniği, genel cerrahi polikliniği, anestezi polikliniği, ağız ve diş sağlığı polikliniği branşlarında sağlık hizmeti sunulacaktır.

“YETERLİ UZMAN KADRO”

Pamukçu “18 Aralık Perşembe günü hasta kabulüne başlayacak olan yeni Sason Devlet Hastanemizde 4 uzman, 8 pratisyen hekim, 58 sağlık ve 60 destek personelinden oluşmak üzere toplam 130 personel görev yapacaktır. Yeni hastanede hasta kabulüne başlanmasıyla Sason halkına daha kaliteli ve modern bir hizmet imkanı da sağlamış olacağız. Yakın bir zamanda açılışı planlanan yeni hastanemizi bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor ve Sason halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

109 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.