Hoşgeldiniz  

SASON’DA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI

admin | 24 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Sason Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen programa AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer katıldı.

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İlçe Danışma Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarıyla Türkiye’de çok güzel hikayelerin yazıldığını ve güzel hizmetlerin yapıldığını söyledi.

Uzun zamandan beridir Batman siyasetinde yer aldığını belirten Özdemir, geçmişte de hiçbir siyasetçinin Sason’a gelmek istemediğini söyledi. Özdemir, “Geçmişte Batman’dan Sason’a 2 saatte çok zor şartlar altında yolculuk yapıyorduk. Bir çok siyasetçi Batman Sason kara yolunu siyasi malzeme olarak kullanıyordu. AK Parti iktidarı ile birlikte Sason’un tüm yolları yapıldı. Bizim Sason ve çevresinde yaptığımız yollar Batı’da yapılan birçok yoldan daha kalitelidir.

AK Parti hareketi hizmetleriyle, devrimiyle, değişim ve dönüşümüyle adeta Türkiye’nin tarihine damga vurmuştur. Bu damgaya Türkiye’nin her yerinde rastlayabilirsiniz.” dedi. AK Parti iktidarları döneminde engelli ve yaşlı vatandaşlar için yapılan hizmetler, getirilen hukuki düzenlemeleri anlatan Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü “Türkiye’de ilk defa AK Parti tarafından uygulamaya geçirilen evde bakım hizmeti ve evde bakım parası uygulaması engelliler ve engelli bakımını üstlenenler için adeta bir can suyu olmuştur. Engellilerimize büyük önem verdik, haklarını genişlettik. Bunları AK Parti yaptı. Geçmiş hükümetler ile AK Parti hükümetleri arasında fark var. Nedir bu fark? Sizler vergi veriyorsunuz. Bizler ise verdiğiniz vergiyi hizmet olarak size geri veriyoruz. Geçmişte toplanan vergiler ülkenin bazı seçkinlerine gidiyordu. Arada böyle bir fark var.’

AK Parti Batman İl Başkanı Abdullah Akif Gür ise, AK Parti döneminde ülkeye ve Sason’a yapılan yatırımlardan bahsetti. Sason’ büyük hizmetlerin yapıldığını belirten Gür, Devlet Hastanesinin faaliyete girmesi ile Sason’da bir eksikliğin daha giderilmiş olacağını dile getirdi. Dünyaya karşı dik duran, kararlarını kendi alan ve uygulayan büyük bir Türkiye’nin olduğunu ifade eden Gür,  yeni dünyada Türkiye’nin oyun kuran büyük bir ülke konumunda olduğunu sözlerine ekledi. “Güvenlik ve ekonomik anlamda da tam bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz bir dönemdeyiz. Emperyal güçlerin cirit attığı coğrafyamız da biz oyunu yeniden kuruyoruz. Bugün Türkiye uluslararası alanda da diplomatik başarılar elde ediyor. Türkiye güvenlikten ekonomiye kadar pek çok cephede aynı anda beka mücadelesi verdiği bir dönemden geçiyor. Bizim dışarıdan gelen tehditlerin üstesinden gelme konusunda hamdolsun en küçük bir sıkıntımız yoktur. AK Parti, Türkiye’nin son 17 yılına damga vurmanın yanında geleceğinin de partisidir. Partimizi ne kadar iyi temsil eder, milletimizle olan bağını ne kadar güçlendirirsek ülkemiz de hedeflerine o kadar hızlı ve kararlı bir şekilde yürüyebilir.’’ şeklinde konuştu.

Programın ardından Milletvekili Özdemir ve Başkan Gür, ÇATOM bünyesinde kurulan kurslarda eğitim alan kursiyerlerle bir araya geldi.

219 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.