Hoşgeldiniz  

SASON’DA SERAMİK ATÖLYESİ KURULACAK

admin | 20 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SASON’DA SERAMİK ATÖLYESİ KURULACAK

Sason Kaymakamı Murat Mete Başkanlığında Adem kapsamında açılacak olan Seramik Atölyesi hakkında toplantı yapıldı.

Toplantıda, Aile Destek Merkezi kapsamında açılacak olan seramik atölyesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Seramik atölyesinde kültürel motiflerin bulunacağı hediyelik eşya, ahşap, seramik, çini işlemeciliği vb. malzemelerin üretiminin yapılması planlanmakta ve bölge kültürüne katkı sağlaması hedefleniyor. Bu amaçla ilgili teknik ekip tarafından proje sunumu yapılarak değerlendirme yapıldı.

Kaymakamımız Mete “Aile Destek Merkezlerinin kadınların sosyal, kültürel, ekonomik ve kişisel yönden gelişimleri ile sosyal hayata entegrasyonlarının sağlanmasını çok önemsediğini, bu amaçla değer üretecek bir emek yoğun üretim sistemi kurguluyoruz. Umuyoruz ki Sasonlu Hanımefendilerin destekleriyle amacımıza ulaşırız” dedi.

Kaymakam Murat Mete başkanlığında Kaymakamlık Toplantısı Salonunda yapılan toplantıya İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hürriyet Bozkurt ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysi Bozkurt, Adem Koordinatörü Ebru Kandemir, Mimar İrem Güngördü, Görsel Sanat Hocası Elif Aydemir ve El Sanatları Hocası Büşra Güngördü katıldı.

20 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.