Hoşgeldiniz  

SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANINA ZİYARET

admin | 23 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesinin gelişimine yönelik görüşmelerine devam eden Rektör Prof. Dr. İdris Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’i ziyaret etti.  Ziyarette üniversitede kurulacak olan Teknokent ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Batman Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Teknokent’in, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına destek sağlayacağını ve sonucunda katma değerli ürünlerin ortaya çıkacağını belirten Rektör Demir, bu sayede bölgesel kalkınmaya da fayda sağlayacaklarını ifade etti. Rektör Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e günün anısına hediye takdim etti.

“NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ PİYASASI İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Batman Üniversitesi ile yapılacak iş birliklerinde yer almaktan mutlu olacaklarını belirten Prof. Dr. İsmail Demir, Teknokentlerin ekonomiye olan katkılarını çok önemsediklerini söyledi. Nitelikli iş gücü piyasası oluşturmak için yapılacak her araştırmanın çok kıymetli olduğunu belirten Prof. Dr. İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının politikasının da ülkenin menfaatlerine yönelik hareket etmek olduğunu bu nedenle yapılacak her çalışmaya destek vermeye çalıştıklarını kaydetti.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.