Hoşgeldiniz  

SAYIN MELİHHAN BİLGİN’e ÇAĞRIMDIR

Halit BEYTÜT | 30 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

TPAO Batman’ın hayat kaynağı ve bölgemizin de medarı iftiharıdır.

Genç neslimizin spor yapma imkânını yaratıp birçok dalda faaliyet gösterme imkânını sağladığı için de bu kuruluşumuza ne kadar teşekkür etsek azdır.

TPAO her anlamda Batmanımızın bir bakıma can simididir.

TPAO’nun bu vefa örneği tutumu ve özverili yaklaşımı yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin spor yapma imkanını doğurduğundan duyulan memnuniyetleri kelimelerle anlatılmaz.

Yıllarca TPAO bünyesinde ilimizi profesyonel anlamda temsil eden Petrolspor futbol takımı ise tüm Batmanlı sporseverlerin göz bebeğidir.

Nice Genel Müdürler ve bölge müdürleri zamanla görev yaptı ve görevde bulunan genel müdürler ile Batman Bölge Müdürleri de Petrolspor futbol takımını kollayıp korudu. Taa ki 7-8 yıl öncesine kadar bu güzellikler her ne hikmetse özellikle bu ilin gözbebeği olan Petrolspor’un TPAO bünyesinde çıkarılmasına kadar.

Bazı gerekçeler ileri sürülerek bu güzide takım sivillere devredildi.

Sayın Genel Müdürümüz Metehan Bilgin bizler bir bakıma TPAO’yla büyüdük, babalarımız, amcalarımız bu kuruluşta canlarını verdiler.

Bu gözbebeğimiz TPAO’yu canımızdan çok sevdik.

Sivil yönetime devredilen Petrolsporumuz ne yazıktır ki TPAO bünyesindeki süreç içinde yakaladığı başarıyı ne yazıktır ki bir türlü elde edemedi.

Batmanlı gençlerin sizden ricası Petrolspor’un yeniden TPAO bünyesine alınmasını arzuluyor.

Bu genç neslin son derece yerinde olan bu isteğini nazarı itibara alacağınızı umut ediyor?

Bu futbol takımımızın sizlerin desteğiyle yeniden eski başarılı günlerine kavuşacağına inanıyoruz. Her fırsatta Batmana geldiğiniz biliyoruz, İlimize teşriflerinizde Batmanlılara ve gençlerimize müjdeli haber vermenizi umut ediyoruz.

TPAO gibi ülkemin nazar boncuğu olan bu görkemli kuruluşla Batmanlı gençlerimize bir jest yapıp Petrolsporumuza gereken duyarlılığı göstereceğinize inanıyoruz.

Tabi isteğimiz Petrolspor profesyonel takımı ile birlikte alt yapıya daha önce veridğiniz ve her zaman verdiğiniz önemin devamını dileriz. Alt yapı içinde bir miyadını doldurmuş spor salonu için yenilenme veya yeni bir spor salonu yapmanızı isteyeceğiz.

Yüzlerce gencimizin spor yapma imkanı sağladığı Petrolspor’u üvey evlat muamelesinden kurtarmak adına gereken duyarlılığı göstermeniz halinde Batmanlı sporseverler ve de gençler size minnet duygularını her zaman yüreklerinde taşıyacaklardır.

Batman sizden Petrolsporumuzun gerçek sahiplerinin TPAO Genel Müdürlüğü olduğunun müjdesini bekliyor.

Batman Petrolüyle büyüdü, Petrolsporumuzun da TPAO’yla büyümesi müjdesini bekliyor sayın Bilgin.

Batman ve gençlik size minnettar kalacaktır.

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.