Hoşgeldiniz  

SEÇİM DİLLENDİRİLİYOR AMA…

Halit BEYTÜT | 11 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son günlerde erken bir genel seçimin olasılığından bahsedilip duruyorlar iyi güzelde vatandaş mevcut iktidardan sonra kimlerin iktidara geleceği için gereken kararını vermekten şimdilik kaçınmaktadır.

Kaçınmakta çünkü liderler sadece konuşup duruyorlar ama vatandaşın arasına girmekten de imtina ediyorlar olsa vatandaş liderleri kendi yarında görmek iktidara gelince neler yapabileceklerini ve bugünkü iktidardan daha iyi bir yönetim gösterip göstermeyeceklerini dinlemek istiyorlar.

Ben erken bir genel seçimin şimdilik yapılacağına inanmıyorum ama ola ki erken bir genel seçime karar verilirse  muhalefetin bittiği dediği ekonomiyi, nasıl kalkındıracaklarını, işsizliğin ülkeni kanayan yarası haline geldiğin ifade edenlerin buna nasıl bir çare bulabileceklerini halka anlatmaları gerektiğini ifade etmek istiyorum bu yüzden millet iktidara soyunanları artık sokakta yani milletin arasında örmeyi arzuladığını özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Ülkemin durumu iyi gitmiyor artık bunu en sade vatandaş bile biliyor ve bunun acısını da zaten kendisinin çektiğinin bilincindedir.

Her ne kadar hazine ve maliye bakanımız kura bakmıyorum dese de doların yani kurun hayatımızı nasıl etkilediğini bilmeyenimiz kalmamıştır.

Berat Albayrak ülkenin ekonomisini çocuk oyuncağı sanıyor, birilerine sen maaşını dolarla mı alıyorsun, kura hiç bakmıyorum bu beni ilgilendirmiyor gibi gülünçlere konu olan konuşmalara bilerek mi yapıyor bilmeyerek mi bunu da anlamış değiliz.

Bu ülkenin ekonomisi bir gerçek var ki artık çökmüş, paramız her geçen gün değerini tamamen yitirmeye yüz tutmuş, bütçe açığımız ayyuka çıkmış buna rağmen iktidarın zatı muhteremleri hala ülkenin gidişatının son derece parlak olduğundan dem vurup aldatmaca taktiklerini sahneye koymaktan kendilerini  alamıyorlar.

Bu ülkenin böylesine bir duruma düşmesinden mesul olanların koltuklarından kalkmama gibi ısrarlı duruşlarına dünya bile gülmeye başlamış bulunmaktadırlar.

Hal böyle iken cumhurbaşkanımız ve onun zatı muhterem damadı her gün ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye devam ediyorlar ve yaptıkları aşırı zamlarla vatandaşın ansını ağlatmaya devam ediyorlar.

Bu yüzden muhalefetin mutlaka ama mutlaka bu badireleri nasıl atlatabileceklerini halka anlatmak için kolları sıvamalıdırlar ve meydanlara değil halkın arasına girmeleri gerektiğini anlasın istiyoruz.

İyi parti ve Deva parti genel başkanları Akşener ve Davutoğlu’nun dışında halkın arasına giren bir ana muhalefet partisi liderini de görmeyi arzulamaktalar.

Ana muhalefet partisinin artık yollara düşmesi ve halkın dertlerini yüz yüze dinleme gibi bir özverili tutum içine girmesi beklenmektedir.

Kılıçdaroğlu’nun erken seçimi istemesinden sonra artık kollar sıvanıp ülkenin geneline tüm CHP vekillerini gönderme seferberliğini başlatması gerektiğini özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Bu ülkenin artık yeniden dirilmesi, ekonomisinin artık rayına oturtulması milyonlarca işsize umut verilmesine son derece büyük ihtiyacı vardır.

Ülkenin vatandaşı aşırı zamlarla inler hale gelmiştir, Ülke insanını bu badirelerden kurtarabilecek gerçek vatansever yöneticilere ihtiyacı vardır.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.