Hoşgeldiniz  

SEÇİM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLARKEN…

Halit BEYTÜT | 14 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31 Mart seçimine sayılı günler kala siyaset arasındaki söz düellosu gerçek manada tedirgin edici boyutlara ulaşmaktadır.

Hangi siyasetçiyi dinlerseniz ağzında olmadık kabul dilemez sözlerle birbirlerini rencide etmek adeta yarışıyorlar.

Demokrasiden dem vuranlar insanların demokratik hakları olan eylemleri bil tahammül edemez duruma gelmişlerdir. Bir yerel seçimin bu denli polemiğe dönüştürülmesi son derce ibret verici bir durum arz etmiştir.

31 Mart günü yaklaşırken ilimizdeki seçim atmosferin gelince gerçekten örnek alınacak bir propaganda yapılmaktadır.

Her kesin her kese saygılı davrandığı bir seçim öncesini bizlere yaşatmaktadırlar hal böyle olunca da ilimiz insanı siyasetçilere gerçek manada değer vermeye başlamışlardır. Her türlü kısır döngüden uzak bir seçim öncesini ilimize yaşatanlara teşekkür ediyorum.

Bizim siyasiler bir yanda demokratik bir şekilde 31 Mart seçimine hazırlanırken, siyasi parti liderlerimizin söz düellosunu izledikçe gerçek manada üzüntü duymamak elde değil.

Bu ülkenin insanı ve siyasetçisi her zaman birbirlerine saygı duyarak propagandası yapmış ve birbirlerini rencide edecek tutum ve davranıştan her zaman kaçınmışlardır.

Üzülerek ifade etmek isterim ki bu günkü siyasetçilerin sinkaflı söylemleri devlet büyüklerine kesinlikle yakışmakta ve bu nedenle da vatandaş kendisini yönetenlere adeta öfke bile duymaya başlamışlardır.

Bu ülkenin yöntemini sürdürenlerin her şeyden önce tutum ve davranışlarıyla millete örnek teşkil etmesi gerekirken son derece kirli bir siyaseti ortaya koymalarını asla kabul edilir bulmamaktayız.

Netice olarak 31 yerel seçimin sadece belediyeleri ilgilendirmesi gerekirken liderlerin birbirlerine çamur atıp kabullenemez hakaretlere kadar varan söylemleri ülkenin huzurunu bozmaktan öteye gitmemektedir.

Siyasetçiler birleştirici kaynaştırıcı rol oynamaları gerekirken ayrıştırıcı hatta kutuplaştırıcı söylemleri tercih etmeleri bana göre ülkeye yapılan en büyük haksızlıktır.

Ben bu dünyalara değer ülkemde siyasetçilerin birbirlerini kınamayı bırakmalarını v bu ülken daha iyiye daha güzele nasıl götürebileceğinin mücadelesini verirlerse daha mantıklı bir düşünce ve taktiği ortaya koyabilirler diye düşünüyorum.

31 Mart yerel seçimini kim kazanırsa kazansın batman olması dileklerimi yineliyor tekrar tekrar başarılar diliyorum.

Tüm liderlimizin diye artık kısır döngüleri bırakıp ülkeyi nasıl düzlüğe çıkarabileceklerinin tutum ve davranışı içinde olmalarını temenni ediyorum.

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.