Hoşgeldiniz  

SEÇİMLE GELDİLER, KAYYUMLA GİDİYORLAR

Halit BEYTÜT | 20 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanları bilindiği gibi çeşitli bahaneler üretilerek görevlerinden alınıp yerlerine her üç ilin valisini atadılar.
Kendi halkı tarafından binlerce oya alarak kendi illerinin belediye başkanı olan bu insanları görevlerinden amanın halkın özgür iradesine vurulmuş bir darbe değil de nedir.
Bu ülkenin h0uzurnun bozulması adına her gün bir olumsuzluk yapılmakta ve halkımızın perişan olmasından en büyük rolü oynayanların ne yapmak istediklerini doğrusunu söylemek gerekirse anlamak mümkün değil.
31 Mart 2019 Tarihinde yapılan belediye seçimlerini istedikleri gibi tamamlamayınca bu kez halkın oylarıyla seçilenlere bölesi en bir haksızlığı reva görmek gerçek manada bir demokrasi ayıbıdır. Sözde demokrasi ile yönetilen bir devletiz ama demokrasinin istemediği her türlü olumsuzluğu yapmaktan kaçınılmıyor.
Diyarbakır, Mardin ve Van illerimizde önceki ün gerçekleştirilen baskınlarla görevlerinden alın belediye başkanlarına çeşitli suçlar gerekçe gösterilerek görevlerinden alınmaları ve yerlerine her üç ilin valisinin atanması son drece düşündürücü ve üzüntü verici bir durumdur.
Bölgeyi yeniden kaosa sürüklemek ve bölge insanını yine huzursuz yapmaktan öteye gitmeyen böylesi saçma sapan atamalar ve görevden alınmaları son drece vahimdir.
Bunu devletimizin yapması da gerçek anlamda ürkütücü bir durum olma yolunda bir gelişmedir henüz seçimden 5 ay sonra bu insanları görevden almak sanırım Cumhurbaşkanımızın seçimden evvel yaptığı konuşmanın ve en ufak bir hatalarından kayyumun atanması neden olmaktadır.
23 Haziran tarihinde yinelenen İstanbul seçiminde kart halkının desteyle İstanbul u 806 bin oy farkıyla kazanana İmamoğlu’nun hala sindirilemediği bir olaydır siz AK partiye oy vermezsiniz ha bende sizin seçtiniz belediye başkanlını alayım da görün demek istenmektedir.
Ne yazıktır ki İstanbul’u alamayan iktidar partisi üzülerek ifade etmekte isterim ki İstanbul’daki Kürtlerin İmamoğlu’nu desteklerini bir türlü içlerine sindiremedikleri böylesi bir baskınla Kürt halkından intikam almaktan başka hiçbir düşünceleri yoktur.
Ban Görevden alınan üç belediye başkanının da hiçbir elle tutulacak suçlarının olmadığını AK Parti iktidar bunun ceremesine bölenin belediye başkanlarından çıkarmak istediklerinin açıkça bir delilidir İktidar İstanbul simini kazanmadığını aradan geçen bunca zaman süreci içinde hala içlerine sindirmediklerinin bir göstergesidir, bundan sonra daha başka başkanları da görevden alınırlar mı bilemem ama bunun sadece bir intikam hırsıyla yapıldığına inanıyorum, Çünkü bunun başka bir izah tarzı yoktur.
Yapılan suçlamalarla kendilerini haklı gösterme çabalarını artık halk inandırıcı bulmamaktadır.
Bu bölgenin huzurunu bozan adına yapılan bu haksızlıklar halkın büyük tepkisini çekmekte ve bunun bir daha tekerrür etmemesi dileklerimizi sunuyoruz.

198 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.