Hoşgeldiniz  

ŞEHİT ÖĞRETMEN ADINA SANAT ATÖLYESİ

admin | 22 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, 14’üncü İUS ÜS Komutanlığı personeli tarafından ilimiz merkez 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokul’unda; 1994 yılında İlimiz Beşiri ilçesi Çevrimova köyü okulunda görev yaparken bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan ‘Öğretmen Adnan TUNCA’ adına yapılan ‘Sanat Atölyesi’nin açılış törenine katıldı.

Açılışa; Garnizon Komutanı Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan ve eşi Arzu Kaplan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve eşi Hülya Kurtaran, 14’üncü İÜS ÜS Komutanlığı personeli ve öğretmenler katıldı.

Garnizon Komutanlığı mensupları tarafından yapılan bağışlarla oluşturulan atölyenin açılışını gerçekleştiren Vali Şahin “Eğitim faaliyetini ne kadar çeşitlendirirseniz o kadar verimli olur. Spor salonları ve tasarım atölyeleri ile eğitimi hem eğlenceli hale getirisiniz hem de öğrenmeyi kolaylaştırırsınız. Bu atölye de bu yönde faaliyetlerden biri. Hava Üs Komutanlığımıza ve çok kıymetli mensuplarına kendi tasarruflarıyla bu atölyeyi okulumuza kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Açılışın ardından atölyede incelemelerde bulunan Vali Şahin, gerçekleştirilen sanat etkinliklerini bir süre eşlik ederek, yetkililerden yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.