Hoşgeldiniz  

ŞEHİT SAYISI GİZLENEBİLİR Mİ… 

Halit BEYTÜT | 01 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İdlib’te kahpe Esad rejimi askerlerinin havadan askerlerimize yaptığı saldırı sonucu belirtilen 34 şehit sayısının doğru olup olmadığını gerçekten merak ediyor insanlar.

Sosyal medyada dolaşan haberlere göre şehit sayısının söylenenden daha çok olduğu belirtiliyor, bu da kafalarda acabaların çöreklenmesine neden olmaktadır.

Suriyedeki askerlerimizin üzerine Rusya’dan destek alıp askerlerimize saldırma cesaretini bulan rejimin olası bir karşılık halinde nasıl kaçacak delik arayacağını hepimiz biliyoruz da Rusya lideri Putin de artık iki yüzlü hareket ettiği artık gün gibi aşikardır.

Şehit sayımızın 34 olduğu şeklinde savunma bakanı Muhlis Akarsu son rakamın 34 olduğunu belirtmiştir dileğimiz bu sayının söylenenden daha çok olmamasıdır.

Suriye lideri Esad’ın ne kadar gaddar olduğunu tıpkı babası gibi insanı insandan saymayan bir ideolojiye sahip olduğunu bilmeyen yoktur.

Yıllarca kendi ülkesindeki insanlara inanılmaz eziyetler yapmaktan kaçınmayan bu zihniyetli insanların sonların n kadar acımasız olacağını da bilmeleri gerekmektedir.

Birçok diktatörün sonları tarihte yazılıdır bu yüzden milyonlarca Suriye vatandaşını kendi ülkesindeki vatandaşlarını kaçmak zorunda bırakan zalim Esad denilen kahpe yaratığın da sonunun diğer diktatörlerden farklı olmayacağın şimdiden söylemekte yarar vardır.

Ben tüm bu söylemlerimden sonra cimiz yakan ve tüm ülkeyi yasa boğan 34 askerimizin gencecik yaşta toprağa verilmesi karşısında duyduğumuz acının tarifsiz olduğunu, belirtilen şehit sayısı dışında başka şehitlerimizin olmaması en büyük dilek ve temennimizdir.

Bu arada şehit bayımızı olumsuzluklar olmasın diye az gösterme gafletinde bulunanlar varsa bunu da ülkemiz insanı asla affetmeyecektir.

Suriye topraklarında vatanımızın menfaati ve yararı adına canlarını vermekten kaçınmayan aziz şehitlerimize Allahtan rahmet acılı ailelerine sabrı cemil ihsan eylemesini diliyorum.

Ülkemizin üzerinde oyunlar oynama cesaretini gösteren Amerika ve Rusya’nın da artık güvenilmez ülkeler olduğunu görmemizde yarar olup bunlara artık güvenmem gibi bir tutum içinde olmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum, Bir kez daha aziz şehitlerimize Allahtan rahmet yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyorum.

253 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.