Hoşgeldiniz  

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN SORUNLARI DİNLENDİ

admin | 07 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN SORUNLARI DİNLENDİ

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere bakanlık bürokratları ile birlikte Batman’a gelerek sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

BAKAN YARDIMCISI TUNÇ, TARIM SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Batman Valiliği tarafından düzenlenen ‘Sektör Temsilcileri’ toplantısına katılan Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, yapılan toplantıda çiftçilerin sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, ilimizde yürütülen tarımsal alandaki çalışmalar ve sektörün sorunları görüşüldü.
Daha sonra bir konuşma yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç; çiftçilerin ve sektörün sıkıntılarını, beklenti ve taleplerini dinlemek, tavsiyelerini almak üzere Batman’a geldiklerini ifade ederek, salgın ve kuraklık dolayısıyla üreticilerin bazı problem ve sıkıntılar yaşadıklarını vurguladı. Bu sorunların çözümü konusunda çaba sarf ettiklerini belirten Bakan Yarımcısı Tunç, Batman’da tarımsal hasılanın her yıl büyüyerek arttığını vurgulayarak, bu devamlılığı sağlamak üzere alt yapının daha da geliştirilmesi konusunda gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Konuşmalarının ardından Bakan Yardımcısı Tunç ve Vali Şahin, katılımcıların sorun ve taleplerini dinlediler.

Toplantıya; Tarım ve Orman Bakanlığı Bürokratları, İlçe Kaymakamları, Bölge Müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları, ilgili kurum müdürleri, oda temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Toplantının ardından Bakan Yardımcısı Tunç, Batman Organize Sanayi Bölgesinde de bir dizi incelemede bulunduktan sonra akşam saatlerinde Siirt iline geçti.

79 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.