Hoşgeldiniz  

SERBEST PİYASA OLUŞMUŞ…

Halit BEYTÜT | 03 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Halkın alım gücünün dayanılmaz bir hal aldığı bir süreçten geçiyorken, bunu fırsata çeviren esnaf kesimi ne yazık ki adeta serbest bir piyasa oluşmuşçasına sattıkları ürünlere ve emtialar inanılmaz zamlar yaparak halkın adeta nefes alamaz hale getirmiş bulunmaktadır.

Zatı muhterem il yöneticileri ve denetim mekanizmasıyla sorumlular adeta bu fahişliği seyretmekle yetinmeyi uygun buluyorlar.

İnanılmaz fiyatlarla halkın gereksinimlerine zam yaparak haksız kazanç elde etmeyi kendilerine alışkanlık haline getirtenlere dur demek gereksinimi olmayınca onlarda vatandaşın canına okumaya devam etme cesaretini buluyorlar

Neden bu fırsatçılara dur deme gereği duyulmuyor anlamak mümkün değil.

Vatandaşın korona ile mücadelesi yetmiyormuş gibi birde bu vicdan yoksunlarıyla uğraşacak zamanı kalmadı artık.

Bu yüzden yetkili mercilerin hiç vakit geçirmeden sıkı bir denetim uygulaması artık kaçınılmaz bir hal almıştır.

Bu vahşet gibi tutum ve davranışlara yetkili mercilerin hala suskun kalması gerçekten son derece düşünürüdür.

Bu ülkenin vatandaşı bir avuç fırsatçıya adeta esir edilmiş ve ne yazıktır ki yetkililer de vatandaşın bu çaresiz durumuna sadece seyirci kalarak fırsatçıların ekmeğine yağ sürüyorlar.

Denetim mekanizması devreye girmediği surece bu kan emiciler halkı sırtına daha da taşınmayacak kadar yük yüklemeye devam edeceklerdir.

Bu yüzden vatandaşı bu zorlu dönemden kurtarmak ve rahat bir nefes alabilmelerine olanak sağlamak için denetimlerin sıkça ve aralık verilmeden hayata geçirilmeli ve bu konunun üzerine kararlılıkla gidilmelidir.

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.