Hoşgeldiniz  

SERTİFİKALI BEYİN GÖÇÜ BAŞLIYOR!

Halit BEYTÜT | 24 Şubat 2021 | Tüm Manşetler A- A+

Yaklaşık 1 milyon 185 bin çeşitli okul ve üniversitelerden mezun olan ülkemin gençleri meslek değiştirecem çok sayıda mesleği içeren kurslara girip sertifikalarını alıp yurt dışına gitmenin planlarını yapmaya başladılar.

Kendi vatanlarında iş imkanı bulamayıp böylesi yollarla yurt dışına gitmeyi göze alan gençlerimize sahip çıkamamak yürek sızlatıcı bir olaydır.

Bir zamanlar gençlerimizin oluşmasından gurur duyarken simdi tüm ümitlerini sadece ekmek kazanmak için yurt dışına gitmelerine imkan bulamayan bir iktidar artık bunca yetişmiş genç beyinlerimizin de yitip gitmelerine hala seyirci mi kalacak?

Ben ülkemin bu gençlerini göz göre göre ülkelerinden ayrılma isteklerine çanak tutanları asla unutmayacağımızı de özellikle vurgulamak isterim.

Bu ülkede kendi vatandaşlarının yaşam standartlarını insan onuruna yaraşır bir seviyeye ulaştırmakla sorumlu olanların ülkemin gurur vesilesi olan gençlerimize sahip çıkmamalarını büyük bir hayal kırıklığı ve ibretle izliyorum.

Istar istemez bu konuda yürek sızlatıcı bir durumdur.

Özellikle ülkemin son derece büyük bir ayıbıdır.

Ülkemin gençlerini yâd ellere gitmelerine göz yummak da bu ülkeye yapılabilecek en büyük bir skandaldır.

Varsın siyasetçilerimiz sadece birbirleriyle dalaşıp dursun ülke sorunlarını bile göz ardı edip sadece koltuklarını koruyabilme adına tüm mesailerini birbirlerine laf yetiştirmekle geçirsinler ama bilinen bir gerçek var ki oda yarınlarımızın gerçek sahipleri olan gençlerimiz elden kaçıyor da ülkeyi yönetenlerin umurunda bile değil.

Böylesine bir vurdumduymazlık içine giren ülke yöneticileri hala sen şunu dedin bu bunu dedin gibi son derece komik suçlamalarla birbirlerini karalama ile meşguller.

Yazık oluyor ülkeme ve yazık oluyor ülkemin pırıl pırıl gençlerine oysa iktidar yetkililerinin en başta genç neslimize gereken ilgi ve alakayı göstermeleri gerekirken, onların ayaklarının üzerinde durmalarını sağlamaları gerekirken gençlerin esamilerini bile ağzına almamakta ısrar ediyorlar

Birileri önceki gün çıkmış gençlere gereken önemin verilmesi gerektiğini söyleyip durmuş da gençlere imkân yaratılması adına iktidarın ortağı olmasına rağmen neden bir girişimde bulunmadı da şimdi çıkıp ahkâm kesmeye kalkışıyor anlamak mümkün değil.

Hiç bir genç artık bu iktidarın ve onun küçük ortağının sözlerine inanmıyor ve ciddiye bile almıyor böyle bilinsin isterim.

Her neyse olan olmuştur artık umutlarını bu ülkede yitiren gurur vesilemiz gençler sadece ailelerine yük olmamak için sertifikalı eğitime başlamış ve soluğu yurt dışında almanın kararlılığı içindedirler.

Kendi vatanlarında bulamadıkları ekmeği başka ülkelere gitmekle bulacakları umudunu taşıyorlar bundan kimler utanın varın artık sizler düşünün.

105 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.