Hoşgeldiniz  

“SERVİSLERİMİZ ÜCRETSİZ ÖĞRETMEN VE PERSONEL TAŞIMAYACAK”

admin | 10 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

S.S Batman Öğrenci ve Personel Servisleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Hanifi Özgül, okul servislerinin özel okullarda ücretsiz personel ve öğretmen taşımaya zorlanmalarına sert tepki gösterdi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Özgül “Aldığımız duyumlar ve bazı iddialar bizleri ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Batman’daki bazı özel okullar kooperatif üyelerimizden öğretmen ve personellerini ücretsiz okula taşıma karşılığında, öğrenci taşınmalarına müsaade ediyorlar. Bu ne etiğe, ne ahlaka ve nede insanlığa sığar” diye konuştu.
“15 EYLÜL’DE ÜCRETSİZ TAŞIMA SONA ERECEK”
S.S Batman Öğrenci ve Personel Servisleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Hanifi Özgül “15 Eylül 2021 tarihi itibariyle özel okulların taşımacılığını yapan bütün servislerimiz öğretmen ve personelleri usulüne uygun bir şekilde ücretli olarak taşımaya başlayacaktır. Bunun aksi bir durumu söz konusu bile olamaz. 15 Eylül 2021 tarihi itibariyle kanun ve taşıma yasaları neyse onlar uygulanacaktır. Özel okul sahiplerinden ricamız bizlere bu konuda yardımcı olmalarıdır” dedi.
“MALİYETLERİMİZ ÜÇE KATLANDI”
Önceki yıllara oranla tüm maliyetlerinin en az 3 kart artığını belirten Başkan Özgül “Ücretsiz personel ve öğretmen taşınması servis sahiplerine ciddi bir maliyet getiriyor. Böyle usulsüz taleplerle karşılaşmak istemiyoruz. Batman’da bütün velilerimize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, kamu kurum ve kuruluş personel taşımacılığına ve bütün taşıma alanlarımızda kooperatifimiz olarak gerekli kolaylığı sağlıyoruz.

Bunun aksi bizden beklenmesin. Çünkü 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında birçok yanlış uygulamayı zorda olsa düzelttik. Herkesin bu zorlu şartlarda bize destek olmasını bekliyoruz. Yönetim olarak aldığımız bütün kararlarımızın arkasında olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Tüm üyelerimizin de alınan kararlara uyacaklarından hiç kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Başkan Özgül, her zaman haktan, hukuktan, adaletten, dürüstlükten, şeffaf yönetimden, ilkeli ve doğru yolda  hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi.

53 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.