Hoşgeldiniz  

‘SESLİ KİTAP PROJESİ’ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

admin | 12 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 Batman Eğitim Akademileri bünyesinde “Sesli Kitap Projesi” hayata geçirildi.
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan ‘Sesli Kitap Projesi’nin tanıtım toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Ebru Şahin, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, projede görev alan öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın açış konuşmasıyla başladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “ARGE birimimiz tarafından hayata geçirilen Sesli Kitap Projesi ile çok güzel bir çalışma yapmış olduk. Bu çalışmanın bir tarafında sevgili çocuklarımız vardı. Çocuklarımız kendi akranları için, küçük kardeşleri için hikâyeler seslendirdiler. Çok güzel bir ürün ortaya çıkardılar. Çocuklarımızın bundan sonrada ülkemize, eğitimimize çok büyük katkıları olacağına gönülden inanıyorum. Onlar şimdiden kendi üzerlerine düşen bir yükümlülüğü yerine getirdiler. Kardeşleri ve akranları için hikâye okudular. Seslendirilen bu hikayelerden okuma yazmaya geçmemiş minik öğrenciler, kitap alma imkanı olmayan öğrenciler ve hatta görme engelli öğrenciler faydalanacak. Özellikle anasınıfındaki ve ilkokuldaki çocuklarımızın yararına olduğuna inandığımız bu projeyi inşallah biz yaşatacağız. Çocuklarımıza bu projemizi en iyi şekilde sunacağız. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.
Yapılan açış konuşmasının ardından Evliya Çelebi İlkokul Öğretmeni Fırat Kilgi sinevizyon eşliğinde ‘Sesli Kitap Projesi’nin tanıtım sunumunu yaptı. Yapılan sunumun ardından projenin gerçekleşmesinde gören alan Ar-Ge birimi proje üyesi Emine Sevinç Dede, Sınıf Öğretmeni Fırat Kilgi ve Müzik Öğretmeni Hüseyin Akkaya’ya plaketleri verildi. Ayrıca ‘Sesli Kitap Projesi’nin hikâyelerini seslendiren minik çocuklara da hediyeleri verildi.

211 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.