Hoşgeldiniz  

“SESSİZLERİN SESİ İÇİN YOLLARDAYIZ”

admin | 24 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Onur Hareketi lideri Yaşar Aydın 1993 yılında kuruman gruplarının bu güne kadar amaçladıkları yenge şeyin sessizlerin sesi ve kimsizler kimsesi olmayı hedeflediklerini belirti. Ülkemizin bir dünya ülkesi olduğunu nüfusu ile dünyanın en genç nüfusu olduğunu ancak ülkenin yönetimine elinde bulunduranların bu güne kadar vatandaşın refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıramadıkların söyleyen Aydın; Ülkemizin her tarafında dur durak bilmeden evliya çelebi gibi dolaşıp halkımızın ne durumda olduğunu çok iyi analiz etmiş bulunmaktayız. Bizler Onur hareketi olarak tek amacımız insana gerektiği gibi değer vermektir, yıllardır bu ülkenin yönetimini ellerinde bulunduran ne acıdır ki ülke insanının sorunlarını her zaman çözüme ulaştırmadıkları gibi vatandaşı çeşitli vaatlerle oyalama taktikleriyle uyuttular. Biz Onur hareketi olarak bu tür anlayışı karşısındayız. Halen İktidarda bulunan hükümetin 17 yıldan bu yana çözüme ulaştıramadığı hizmetlere 31 Mart yerel seçikleri öncesinde vaatlerle yapacağının sinyalini vermiştir. Yani 17 yıldan bu yana yapamadıklarını yere seçim propagandasını seçimi kazanmaları halinde yapacaklarının vaatlerini sıraladılar bu da onların n kadar ciddiyetten uzak olduğunun da bir göstergesi olmuştur. Nefret dili ve vatandaşı ikiye ayrıma gibi bir söylemlerle vatandaşı içten içe sinirlendirenlerin aslın vatandaşı kendilerinden ne kadar soğuttuğunun farkına bile varmadılar.  Onur Hareketi lideri Yaşar Aydın seçimin er ya da geç bir yıl sonra yapılacağını da iddia etti.

ERKEN GENEL SEÇİM KAÇINILMAZDIR

Onur hareketi lideri Yaşar Aydın, 31 Mart seçimlerinin mevcut iktidar için bir uyarı niteliğini taşıdığını sandıklarda aleni olarak duyurmuştur. Kim ne derse desin bunu hazmedemeyen iktidar eninde sonunda yenden güven tazeleyebilmek için yeniden bir erken genel seçimi göze olacağını iddia ediyorum. Diyen yaşar Aydın bizler ülkemizin Hakkari sinden Edirne sine kadar tüm vatandaşlarımızın sorunlarını ve huzurlu bir yaşam sürüp süremediklerini sormayı sürdürdük ve gördük ki vatandaş kesinlikle yaşantısından memnu değil böylesine umutsuzluğa düşürülen bir milletin kendi vatanında mutlu olması mümkün mü.

İNSANA İNSANCA DEĞER VERİLMEDİ

Onur hareketi lirdi Yaşar Aydın, ülkenin bu günlere düşürülmesinde mevcut iktidar olduğu kadar ülkenin bakanlarının da beceriksizliklerinden kaynaklanan bir düşüş olduğu gerçeğini hep birlikte gözlemlemekteyiz bu yüzden bu ülkede artık bir değişim rüzgarı esmektedir. Bu değişimdi bizler de üzerimize düşen yapacak ve ülkemizin onurunu korumak adına elimizden gelen çaba v gayreti sarf etmekten kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim.

DİL DİN  IRK AYRIMI OLMAMALI

Bu ülkede Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Abaza gibi çeşitli görüşlere haiz insanların olduğunu bunları yok saymanın bir anlamının olmadığını ifade eden Onur hareketi lideri Yaşar Aydın sözlerine şöyle devam etti..Bu ülkede yıllardır sömürülen v her zaman göz ardı edilen insanlar olduğunu hepimiz çok iyi bilmekteyiz zenginin daha zengin fakiri de daha fakir olduğu bir ülke konumuna getirilmiş bulunmaktayız. Benim fakirim açken tok yatanların nasıl rahatlıkla ortalarda dolaştıklarını biliyoruz. Bizler her zaman fakirin yanında olmayı zenginin e asla kulu olmamayı kendimize şiar edinmiş bir onurlu hareketiz” dedi. Aydın, konuşmasının sonunda saldırıya uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

372 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.