Hoşgeldiniz  

SEVGİ DİLİNE ÖZLEM…

Halit BEYTÜT | 26 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Geçmişe dönüp baktığımızda insanlar arasındaki kardeşlik duygularının ne kadar doruk noktada olduğunu tanık olmuşuzdur.

Yaşadığımız bu güzelliklerin ne kadar geride kaldığını şimdiki söylemler diliyle daha iyi anlamaya başladık.

Öylesin bir dönemi yaşıyoruz ki sevgi diline ne denli ihtiyacımızın olduğunu görebiliriz. Ötekileştirici kutuplaştırıcı hatta nefret uyandırıcı söylemlerle bu dönemi geçiştiremeyeceğimizi özellikle ifade etmekte yarar görüyorum.

Bu ülkenin insanı kutuplaşmayı, ötekileşmeyi ve nefret duygulandırıcı üsluplar bu ülkenin insanının düşüncesinde bile yokken siyasetçiler üç beş oy daha fazla alma pahasına bu nefret dilini kullanmaları asla benimsenecek bir durum değildir.

Yıllardır gerek genel ve gerekse de yerel birçok seçimlere tanık olanlardanız da hiç bir seçimde böylesine kutuplaştırıcı ötekileştirici söylem kullanmadığı gibi nezaket kurallarının dışına bile çıkılmamıştı.

Öylesine bir dönemi yaşıyoruz ki gerçek manada sevgi söylemlerin ihtiyacımızın olduğu gerçeğini görmezlikten gelmek insanın kendi kendisini kandırması anlamın gelir.

Hiçbir Grekçe ülkemin insanına hakaretvari söz ya da imada bulunamaz.

Böylesine bir teşebbüste bulunanların vatan sevgisinde yoksun olduklarını söyleyebilirim. Kendi oturdukları koltuklarında kimin teveccühü olanların bu millete ahde vefa borçlu olduklarını özellikle belirtmekte yarar görüyorum.

Özellikle siyasetçiler yani açıkçası ülkemin yönetimini ellerinde bulunanların ülke vatandaşına daha incelikle yaklaşım ve kucaklaşma gereğini duymalarını beklemekteyiz.

Sevgi diline olan özlemimiz her geçen gün bir önceki günü aratırcasına özlem duyulmaktadır.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala özellikle siyasi kanadın söylemlere bu ülkenin vefakâr insanını ziyadesiyle rahatsız etmektedir. İnsanlarımız bir an evvel seçim bitse de bu söylemleri duymasak diyor. Bunun için yani bu tür sevgisizlik dolu söylemleri her gün izlemenin bıktırıcı olduğuna işaret etmektedirler.

Vatandaşın bu tr sevgi dilinden loksun söylemlerin kullanılmasını tasvip etmememize rağmen milletin sesine kulak tıkayanların nedenle vatan sevgisi ile dolu olduklarına tanık oluyoruz.

Bu nedenle 31 Mart yerel seçimlerinin bir genel seçim olmadığı düşüncesiyle vatandaşın sadece belediye hizmetlerini düşündüğü ve ona göre iradesini sandığa yansıtacağı bir olaydır.

Ben sevgi yoksunu bir dil kullanılmamsının vatandaşımızın genel isteği ve ricası olduğunu özellikle ifade etmek isterim.

325 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.