Hoşgeldiniz  

SEVGİSİZLİK SARMIŞ DÖRT BİR YANIMIZI

Halit BEYTÜT | 24 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cennet misali güzel ülkemiz bir zamanlar birbirlerini candan seven, birbirleriyle her zaman kardeşçe yaşamayı ilke edinmiş insanlarımız vardı.

Sevgi ve saygı kavramları bu ülkenin güzel insanlarının olmazsa olmazıydı. Siyasetçiler nezaket kurallarını hiçbir zaman ihlal etmez nezaketin timsali olurlardı ve insanlarımıza örnek teşkil ederlerdi.

Sevgi insanlarımızın kalplerinde oya gibi işlenir sevgiye dört bir elle sarılırlardı öylesine bir birliktelik öylesine harika bir yaşam vardı ki tüm dünya ülkeleri bile ülkemin insanlarının birlikteliklerine imrenirler, övgüler yağdırırlardı.

Tüm bu güzellikler insanlarımızın maddi yönden tatminkar olmazsa da bu güzellikler her zaman maddiyatın önüne geçer kimsenin şikayeti olmazdı.

Ülkemin insanları sevgisi, saygısı örnek teşkil derdi de özellikle siyasetçilerimizin ortaya koydukları nezaket kuralları insanlarımız tarafından son derece saygıyla karşılanır siyasetçiye gereken önem ve değer vermeyi kendilerine görev bilirlerdi.

Peki tüm bu güzelliklere ve bu iç açıcı tutum ve davranışlara ne oldu şimdi de sevgisizlik sardı dört bir yanımızı İnsanlarımız arasındaki o muhteşem sevgi ve saygı kavramları şimdi neden yok.

Bir zamanlar gıpta ile bakılan siyasetçilerimizin örnek tutum ve davranışlarının yerini neden şimdi sokak küfürleri almaya başladı da çocuklarımıza neden kötü örnek olmaya başladılar.

Benim bunda tek görüşümü bizleri yönetenlerin son zamanlarda kendi aralarındaki çekişmeyi ve istenmeyen ağız dalaşlarının en bariz sonucudur bu sevgisizliğin nedeni.

İnsanlarımızı senden benden ayrımcılığa itenlerin ortaya koyduğu eserdir bu sevgisizlik.

Milletimizin arasındaki asla koparılmayacak sevgi bağını birden kesen siyasi görüşler kardeş gibi birbirini seven bu milleti ikiye bölen bedbahtların eseridir bu günkü sevgisizliğin nedeni Çanakkale de, istiklal harbinde omuz omuza düşmana karşı canları pahasına bu güzelim ülkeyi kuranların ülkesinde artık insanlarımızın birbirlerini sevmemeye başlamış olması bizim için son derece büyük bir üzüntü kaynağıdır.

Bundan nemalanan ve koltukları uğruna kendi çıkarları uğruna milletinin arasına nifak tohumlarını eken bedbaht siyasi zihniyetin bu ülkeye asla yakışmadığını ve bu ülkenin insanlarına vurulmuş en büyük darbedir ki bunu yapanların iki yakasının mahşerde bile bir araya gelmeyeceğini ifade etmek isterim.

Bu ülkenin insanlarının arasına ayrıştırıcılığı sokanların da iki yakasının bir araya gelmemesini diliyorum.

116 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.