Hoşgeldiniz  

SEVGİSİZLİK SARMIŞ DÖRT YANIMIZI

Halit BEYTÜT | 06 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sevgi ve de saygı bizim olmazsa olmamızdı.

Büyüklere saygı, küçüklere sevgi bu ülkenin en doğallığıydı da şimdi bakıyorum da bu güzelliklerden eser kalmamış. Ülke insanı arasındaki koparılması mümkün olmayan bir insancıllık vardı. Ülkede dil din irk ayrımı yoktu.

Bu ülkenin insanı bu duygu ve düşüncelerle mutluydu. Şu kahrolası kirli siyaset tüm bu güzellikleri sildi süpürdü.

Şimdi bizden yana olanlar ve bizden yana olmayanlar gibi bir nifak tohumlarını atarsak Ayrıştırıcı bir zihniyeti aramıza soktular. Bu ülkenin kadirşinas insanlarına gülmeyi bile unutturdular.

Bizler kardeşçe yaşadığımız bu cennet misali ülkemizde birbirimize artık şüpheyle bakar hale geldik. Bu vatanda mutlu bir yasam sürmekten mutlu olan insanlarımızdan ne istediler bilinmiyor.

Küçücük evlerin, daracık sokakların çocuklarıydık her türlü yoksunluğa rağmen mutluyduk ve yaşamımızdan büyük zevkler alıyorduk da simdi ne gariptir ki o geçmişi arar hale getirildik.

Siyasette bir kibarlık bir nezaket ve de bit ciddiyet vardı ve bizler onların bu kibarlığına, bu nezaketine ve de bu ciddiyetlerine hep saygı duyar onların bizlerin vekili oldukları için saygı duyardık kendilerine.

Şimdi inanın bu saygıyı bile hakketmiyor ve milletin vekaletini asla yerine getirmedikleri için saygıyı bile göstermekten kaçınıyor hale getirildik.

Sevgisizlik almış başını gidiyor, insanların siyasete ve siyasetçiye inancı kalmadı. Milletin oylarını alarak kapağı mecliste atan sözde vekillerimiz sadece insanların düştükleri çaresizliklere sadece seyirci kalmakla yetiniyorlar

İnsanların umutları sönmüş, hayalleri yıkılmış, yaşamlarından bile bir tat alamaz hale gelmiş kimsenin umurunda bile değil

Bu kadar katılaşan kalpler, bu kadar çaresizlersen bir milleti görmezlikten gelmek hangi vicdana sığar bilinmiyor ama gerçek olan bir şey varsa o da ülke insanı artık kimseye hiç kimselere güven duymaz hale getirilmiştir

Böylesine bir umutsuzluğu bu millete reva görenler baslarını yastığa koyup nasıl uyuyabiliyor ve nazil bir vicdan azabını duymuyor hayret doğrusu.

Bu umutsuzluk ve bu vurdumduymazlık elbette ki sona erecek ve bu aziz millet ebetteki bu zorlu surecide atlatacak ama kendilerine bunca eziyeti çektirenleri de asla unutmayacak ve onları hiç bir zaman affetmeyecektir.

Yalan dolanlarla milleti yıllarca oyalayıp kendilerine hüsranı yasatanları bu aziz millet asla unutmayacak ve onları hep Allaha havale edecektir.

Dünyanın bir zamanlar gıpta ile baktığı ülkemin insanlarına bunca yoksunluğu bunca sıkıntıyı çektirenler bilsinler ki gün gelecek insanların yüzüne bile bakmaya utanacaklardır.

Bizler bu ülkenin demirbaşlarıyız bu gün bizleri sözde yönetenler elbette ki gidiciler ama bu ülkenin vatandaşı hep kalıcı olacaklardır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın

Sevgi yine gerçek manada yüreklerde oluşacak, sevgisizlik kalplerden elbette ki sökülüp atılacak ve benim güzel ülkemin aziz insanları yine eskisi gibi birbirlerine hem saygı hem de sevgi gösterecektir.

18 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.