Hoşgeldiniz  

SEVGİSİZLİK

Halit BEYTÜT | 17 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son dönemlerde yaşadığımız yaşantımızda bizdeki eksikliklerin başında sevgisizliğin geldiğini çok iyi anlamış bulunmaktayız.

Sevgi ve saygı kavramlarının adeta unutulduğu bir dönemi yaşamak son derece düşündürücü ve talihsizliktir.

Biz gerçekten böylesine vurdumduymaz bir toplum değildik. Birbirlerini seven birbirlerine kardeşçe yaklaşım gösteren bir toplum iken şimdi adeta birbirlerine düşmanmış gibi tavır takınmasının ne kadar anlamsız olduğun ifade etmek isterim.

Eskiden yardımlaşmanın birbirlerini kucaklamanın verdiği hazla mutlu bir yaşam süren insanımızın bu günkü talihsiz tavır ve hareketleri ne yazık ki tüm insanlarımızın psikolojisinin de bozulmasına neden olmuştur, Oysa bizler birbirimizi o kadar candan seven bir toplumduk ki yaşamı yaşanılır doruğa ulaştırmıştı. Küçücük evlerde daracık sokaklarda büyüdük bu günkü imkânlar kesinlikle yoktu ama bizler bunu hiç bir zamana sorun yapmaz bulduğumuz la yetinen kanaatkâr bir toplumduk.

Küçücük bakkallarımızdan veresiye defterlerine aldığımız ürünü kaydederken bile bunun ödeneceğinden şüphesi olmayan bakkal amcaların hoşgörüsünü yaşadık.

Bu gün artık bakkal amcalar yok, şatafatlı AVM’ler sarmış dört bir yanımızı kredi kartsız hiçbir ürünü alamazsınız.

Küçücük evlerin tozlu yolların çocukları bir zamanlar yaşadıkları kendi illerinde her türlü dalavere v entrikalardan uzak kardeşçe bur yaşamı mutlu bir şekilde yaşarken o güzelliğin şimdi kaybolmuş olmasına üzülmemek elde mi sevgisizlik sarmış dört bir yanımızı yalakalık, yalan ve dolanla iş çeviricilerin mekanı olduğumuzu ne yazık k üzülerek ifade etmekte yarar görüyorum.

Oysa her türlü nimetle donanmış bir zaman sürecini yaşamamıza rağmen bununla yetinmeyip sevgisizliği kendilerine meslek edinenlerin hala içimizde yaşıyor ve hatta takdir görüyor olmalarına d bir anlam vermenin mümkün olmadığın özellikle vurgulamak isterim.

Bizler böylesine rüzgârlara savrulmuş bir toplum değildik geçmişte rüzgarlar fırtınalar bizleri savurmaz aksine birbirimize sarsılmaz güçlerle sarılır kucaklaşır ve sevginin en güzel örneğini sergilerdik.

Ne oldu bizlere bizi böylesine kutuplaştıran sevgisizliğe itenlere hala neden itibar ediyoruz gerçekten anlamak mümkün değil.

İyiyi güzeli yaratma adına geçmişteki güzelliklerin tekrar toplumumuza kazandırılması adına tüm insanlar olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek ve sevgi yumağını toplumumuza kazandırmak dileklerimizi sunuyoruz.

Sevgisizliği yüreklerimizden söküp atmak dileklerimle esen kalınız diyorum.

Unutulmasın ki sevgisizliğe sürüklenmiş bir toplumun huzur içinde yaşaması mümkün değildir.

262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.