Hoşgeldiniz  

SEVİLEN OYUN TEKRAR SAHNELENDİ

admin | 23 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri programı kapsamında tiyatro severleri William Shakespeare’in Xewna Şeveke Havînê (Bir Yaz Gecesi Rüyası) adlı Kürtçe tiyatro oyunuyla buluşturdu.

Xewna Şeveke Havînê Kürtçe tiyatro oyununu kasım ayında ilk defa Batman’da seyirciyle buluşturan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, sevilen tiyatro oyununu yoğun ilgi üzerine hafta sonu tekrar seyirciyle buluşturdu.

Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununu Belediye Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda tiyatro sever beğeniyle izledi. Romantik komedya türünde karışık ilişkiler üzerinden aşk ve evlilik kavramlarını komik bir dille sahneye yansıtan William Shakespeare’in Xewna Şeveke Havinê Kürtçe tiyatro oyunu seyircilere bol kahkahalı bir gece yaşattı. Gecenin sonunda sahneye çıkarak sergiledikleri performanstan dolayı oyuncuları kutlayan Belediye Eş Başkanı Dr. Demir, tiyatro oyuncuları ve seyircilerle birlikte sahnede halay çekerek gecenin tadını çıkardılar.

143 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.