Hoşgeldiniz  

SEYREK “19 MAYIS HATTINA YENİ OTOBÜSLER İSTİYORUZ”

admin | 30 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

SEYREK “19 MAYIS HATTINA YENİ OTOBÜSLER İSTİYORUZ”

19 Mayıs Mahallesi sakinlerinden Hüseyin Seyrek, mevcut 16 ve 3 nolu Belediye otobüsü hatlarına yaşanan yoğunluk ve ihtiyaçtan dolayı en az birer halk otobüsü daha aktarılmasını istedi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan 19 Mayıs Mahallesinin saygın fertlerinden Hüseyin Seyrek; “3’er adet olarak hizmet veren 16 ve 3 nolu Belediye otobüs hatlarında otobüs sayılarının en az 4’der adeta çıkarılmasını istiyoruz. Belediye Başkan vekilimiz Sayın Hulusi Şahin’in ricamızı kırmamasını diliyoruz. 3 ay öncesine kadar günlük 500 yolcu taşıyan her otobüs, akaryakıt fiyatlarının yükselmesinden dolayı bugün kapasitesinin 3 katına çıkarak yaklaşık 1500 yolcu taşıyor. Buda 25 dakikada olan sefer sayılarında ciddi bir yığılmaya neden oluyor.

Çoğu zaman otobüsler 4-5 durak sonra dolduğu için yolcu alınamıyor. Bu güzergâhta sadece 19 Mayıs Mahallesi değil, İkiztepe, Çay, Yeşiltepe, Huzur, İluh, Kısmet, Hilal, Beşevler, Bağlar, Pazaryeri, Sağlık, Aydınlıkevler ve güzergâhlarında bulunan bütün mahalleler yararlanıyor. Sayın Valimizden müjdeli haberi bekliyoruz” diye konuştu.

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.