Hoşgeldiniz  

“SGK ÇALIŞANLARINA UZMANLIK VERİLMELİ”

admin | 16 Mayıs 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Sosyal Güvenlik Kurumu Haftası münasebetiyle bir yazılı açıklama yayımlayan Batman Büro Memur-Sen Şube başkanı Hüseyin Şansi “Tüm personele Kurum içinde açılacak uzmanlık ve uzman yardımcılığı sınavları ile bu kadrolar verilmeli ve uluslararası standartlarda belirlenmiş sayıda her vatandaş için bir Sosyal Güvenlik Uzmanı tahsis edilmelidir.” dedi.
Büro Memur-Sen Şube Hüseyin Şansi “Sosyal Güvenlik Kurumu’nda görev yapan memurlar; prim tahsilat, icra, emeklilik, sigorta tescil, genel sağlık sigortası ve geçici iş göremezlik işlemleri ile burada sayamadığımız binlerce kalem işi, mevzuata uygun olarak yapmaya çalışmaktadır.
Bu itibarla; SGK’nın mevcut kadrosunun Sosyal Güvenlik Hizmeti olan prim tahsilat, icra, emeklilik, geçici iş göremezlik, sağlık yardımları gibi konularda uzmanlaşması sağlanmalıdır. Tüm personele Kurum içinde açılacak uzmanlık ve uzman yardımcılığı sınavları ile bu kadrolar verilmeli ve uluslar arası standartlarda belirlenmiş sayıda her vatandaş için bir Sosyal Güvenlik Uzmanı tahsis edilmelidir. Nasıl ki, tüm vatandaşlarımızın bir Aile Hekimi olduğu gibi, bir Sosyal Güvenlik Uzmanı da olmalı ve tüm sosyal güvenlik işlemleri bizzat bu uzman tarafından yapılmalıdır. Ama en önemlisi SGK’da ağır mevzuat ve iş yükünden personelin kaçışın önüne geçilip, personelin özlük haklarının iyileştirilerek, Sosyal Güvenlik kadrolarının açılması ve Kurumda çalışmanın onur duyulacak bir kariyer meslek haline getirilmesi sağlanmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Sosyal Güvenlik Kurumu ailesinin haftasını kutluyorum” dedi

263 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.