Hoşgeldiniz  

ŞİDDETLE MÜCADELE KOMİSYONU TOPLANDI

admin | 24 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Aile içi ve Kadına yönelik şiddetin topyekûn mücadele edilmesi 2020-2021 döneminde alınması gereken önlemlerin kurumlar arası işbirliği sağlamak amacıyla ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon’ toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman Barosu Başkan Vekili Nuri Mehmetoğlu, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, Aile Mahkemesi Hakimi, Batman Belediye Başkan Yardımcısı, ilgili Kamu Kurum Müdürleri, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) yöneticileri, ÇATOM, KAMER Vakfı, KADEM ve Yeşilay il temsilcileri ile kurumların ilgili uzman personeli katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları tarafından, İlimizde kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin yapılan bilgilendirme sunumunun ardından toplantıda; kadına yönelik şiddetin engellenmesi için yürütülmesi gereken çalışmalar, kurumlar arası koordinasyonun güçlendirilmesi ve yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.

136 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.