Hoşgeldiniz  

ŞİMDİDEN ELEŞTİRİ OLMAZ

Halit BEYTÜT | 07 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizi profesyonel 3. Ligde temsil eden Petrolspor 2021-2022 sezonunun ilk maçında rakibi Bursa temsilcisiyle 1-1 berabere kalması birçok sporsever tarafından şimdiden eleştiri yağmuruna tutuldu. Sezonun ilk Lig maçları her zaman kritik maçlardır.

Petrol sporun rakibiyle berabere kalması kimseyi endişelendirmesin ilerleyen haftalarda takımın oturacağına ve gereken performansı sahaya yansıtıp.

İyi sonuçlar alacağına inanıyorum.

Takım berabere kaldı diye şimdiden felaket tellallığı yapmanın. Bir anlamı yok.

Ligin henüz başındayız ve alınan beraberlik normal karşılanmalı ve takıma gereken desteğin verilmesi hem futbolcuları moral motivasyonuna etki eder hem de taraftarın gücünü arkasında hissederek dahasıysa gerçek performansını yansıtmaya çalışır.

Ben ilimizin futbol arenasındaki tek temsilcisi olan kırmızı- beyazlı ekibimize hiç tereddütsüz bir şekilde desteğin verilmesinde büyük yarar sağlayacaktır.

Yeter ki taraftarlar bu konuya gereken desteği vermekten kaçınmasın ve her maçta takıma verdiği desteği rakip takımlara yansıtmakta tereddüt etmesinler.

Bu nedenle bir puan alınan sezonun ilk maçını unutup oynanacak yeni maçlar içim kenetlenip takıma gereke morali vermek bizlerimizin olmazsa olmazı olmalıdır

Sadece başarılı sonuçlar değil kaybedilen maçlarda da takımımıza olan desteğimizi esirgememeliyiz diye düşünüyorum.

Profesyonel ligdeki tek temsilcimize sahip çıkmak ve gereken desteği vermeyi kendimize bir sorumluluk görevi olarak kabullenelim

Lig uzun bir maraton bu uzun maratonda elbette ki galibiyetler, beraberliler ve de yenilgiler olacaktır.

Bu doğaldır.

Takım bir beraberlik almıştır sahadan puansız da çıkabilirdi.

Futbolun doğasında bu tür inişli çıkışlı motivasyonlar olabilir ve olacaktır da buna mukabil biz sporseverlere düşen kendi takımımıza sezonun sonuna kadar her türlü desteği vermemizi olmazsa olmaz görevi olmalıdır.

Ben Petrol sporumuza gerçek manada desteklerini esirgemeyen tüm Batmanlı sporseverleri bir bütün olarak bu güzide takımımıza var gücümüzle desteğimizi sürdürmeyi kendimize bir görev olarak telakki edebilelim

Önümüzdeki hafta deplasmana gidecek olan ekibimizin moral motivasyonların doruğa çıkarabilmemiz içen hafta içindeki takım idmanlarına gidip arkalarında olduğumuzu hissettirmeye özen gösterelim.

Ben sporseverlerimizin ilk haftadaki beraberliği unutup futbolcularımızın her zaman yanlarına olacaklarının inandırılarak futbolcularımıza hissettireceklerine inanıyorum.

Tüm içtenliğim ilerleyen haftalarda yapacağı maçlarda tüm sporseverlerimizi büyük ölçüde sevindirici sonuçlar alarak tüm sporseverlerimize coşkulu günler yaşatacaklarına inanıyorum.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.