Hoşgeldiniz  

SİNEMGÜL, AMELİYAT İÇİN VALİ’YE SESLENDİ

admin | 17 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da ikamet eden 17 yaşındaki Sinemgül Yarba, yakalandığı hastalıktan kurtulmak için Vali ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’e seslendi.

Genç kız Yarba, amansız bir hastalıkla yaşam mücadelesinin son bulmasını isteyerek, kendisine sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Sinemgül’ün tekrar eski sağlığına kavuşması için 50 bin TL ameliyat parasına ihtiyacı var. Omurgasındaki eğrilik nedeniyle 2 yıldır, bu hastalıkla mücadele ediyor. Skolyoz adı verilen omurga hastalığının her geçen gün ilerlediğini belirten acılı baba M. Şerif Yarba, Diyarbakır, Batman ve daha birçok resmi ve özel has tanede kızının tedavisi için yoğun bir çaba sarf ediyor. Sinemgül, lisedeki eğitimine ara vermek zorunda kalarak, açık öğretim lisesinde eğitimini sürdürüyor.

“AMELİYAT İÇİN 50 BİN TL LAZIM”

Açık cezaevinde izinli olduğu dönemlerde kızının tedavisiyle uğraştığını ve tüm birikimini kaybettiğini belirten acılı baba Yarba, yaptıkları araştırma ve doktor tavsiyeleriyle kızının tekrar eski sağlığına kavuşabileceğini söyledi. Baba Yarba; “Tek isteğim kızımın tekrar eski sağlığına kavuşmasıdır. Şu anda kızımın ameliyatı için 50 bin civarında bir para gerekiyor. Bu ameliyatı yapan özel hastaneler var. Ben şu anda açık cezaevinde tutukluyum. Elim ve kolumun bağlı kalması ve elimden bir şeyin gelmemesi beni kahrediyor. Bir baba için elinin kolunun bağlı olması kadar kötü bir şey olabilir mi? Eşim gitmedik ve çalmadık kapı bırakmadı. Sayın Valimiz ve Belediye Başkan vekilimiz Hulusi Şahin başta olmak üzere, hayırsever iş adamları ve Batman halkından kızımın tedavisi için destek bekliyorum. Kızımın sağlığına kavuşması için böyle küçük bir meblağı bir araya getirememenin acısını yaşıyorum. Kesinlikle elden bir para talebimiz yoktur. Diyarbakır’da özel bir hastanede ameliyatını yapacağımız. Bize değil hastaneye ödeme yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu. Ailenin tedavi masraflarını üstlenmek isteyenler 0546 867 26 03 nolu telefondan aileye ulaşabilir.

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.