Hoşgeldiniz  

SİYASETÇİLERİN AĞIZ KAVGALARINDAN BIKTIK..

Halit BEYTÜT | 01 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte TV ana haberlerinde her gün ülkemi yönetenlerin ağza alınmayacak ve siyasi kültüre yakışmayan söylemleri bizlere gına getirmiştir.

Ülke insanı çaresizliğin, perişanlığın içinde bocalayıp dururken, milletin sıkıntılarına çare bulmak yerine sadece gündemi değiştirerek sorunların üzerini kapatmayı yeğleyen bir iktidar ile iktidarın çözüm yerine başka işlerle uğraşmasını dillendiren muhalefetin birbirleriyle adaba sığmayan kavgalarına tanık olmak bizleri büsbütün karamsarlığa itmektedir.

Vatandaşı sorunlara değinmemek için ortaya konan bu olumsuz tablo ülkemin dünya nezdinde itibarsızlaşmaktan öteye gitmeyen bu kargaşalıklar sadece vatandaşa olumsuz bir ibret oluşmaktan öteye gidememektedir. Ülkede bunca sorun vatken ve de vatandaş bu zor koşullar altında inim inim inlerken siyaset arenasının çözüm adına en ufak bir adim bile atma gereğini duymaması kan dondurucu bir olaydır.

Bu yüzden içimiz buruk ve umutsuzluk alemine dalmaktan başka bir çare bulamıyor insanlarımız.

İşsizlik, ekonomik sıkıntılar, yaşamın gereği olan gıda ürünlerindeki fahiş fiyatlarla kavrulup duran ve de evine artık ekmek bile götüremez duruma düşmüş bu milletin siyasetin kirletilmesi karşısında ne yapacağını bilemez duruma düşmüş insanlarımız artık kelimenin tam anlamıyla kendilerini ve de ülkemin içine düştüğü bu çıkmazdan kurtaracak bir babayiğitti beklemek durumu ile karşı karşıya kalmıştır.

Bizler secim dönemlerinde siyasetçilerin verip tutmadıkları vaatlerin tutulmasını istiyoruz. Bizler seçilip gittikten sonra vatandaş unutma gafletine düşen siyasetçi istemiyoruz. Bizler secim meydanlarında ahkam kesip bin bir vaatleri sıralayan ama sözünde hiç durmayan sadece kendi ceplerini doldurmayı yeğleyen bencil siyasetçi asla istemiyoruz.

Bizler ülke sorunlarını bir kenara itip sadece birbirleriyle söz düellosuna giren yöneticileri kesinlikle istemiyoruz.

Benim cennet misali ülkemi layıkıyla yönetecek bulunduğu makamda vatandasın sayesinde oturduğunu unutmayan ve vatandaşının refah düzeyinin üst kademelere çıkması için mücadele eden gerçek siyasetçileri istiyoruz.

Bu umut ve beklenti içinde olan milletimiz artık durup dinlenmeden kavgayı yeğleyen ama sorunların çözümü adına adım atmaktan kaçınan bu ülkeyi yönetemedikleri artık anlamış bulunuyoruz.

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.