Hoşgeldiniz  

SİYASETÇİLERİN UMURUNDA BİLE DEĞİL…

Halit BEYTÜT | 16 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ekonomik krizin en çok perişan ettiği halk zam furyası altında yaşanamaz hale gelirken, iktidara mensup bazı milletvekillerinin abuk sabuk söylemlerle halkı artık çileden çıkarmaya yetmeye başladı.

Asgari ücreti bugün yarın açıklarız diyenler ne yazıktır ki bunu açıkladıktan bile çekinmeye başladılar.

Zam yağmuru altında yazımını bile sürdüremez hale gelen vatandaş iktidarın bu durum karsısında suskunluğuna ve önlem alsa gereğini bile alma gereğini duymaması karsısında artık tüm umutlarını da yitirmiş bulunmaktadır.

Vatandaş ucuz ekmek kuyruklarına başlamış, memur, isçi, emekli, EYT, artık ciddi ciddi mırıldanmaya başlamış, sade vatandaş sadece günlük gereksiniminin peşine düşmüş, çiftçi tarlasını ekemez duruma düşmüş, ekici tarlasındaki ürünü çürümeye terk etmiş de hükumet yetkilileri hal çiftçinin sorunu yok deyip resme milletle utanmadan alay etme cüretinde bulunuyor.

Bu ülkenin vatandaşı artık bu kötü gidişata dur diyebilecek kahramanını arıyor.

Bu ülke insanı hiç bir dönemde bu denli sıkıntıya düşmemiş ve hiç bir zaman böylesine çaresizliğe itilmemiştir.

İşsizliğin ve yoksulluğun pençesine düşürülmüş bir ulus oluverdikten ülkeyi yöneten iktidarın bu konuda hiç ama hiçbir önlem bile almama basiretsizliğini göstermesi ve sadece asarız keseriz söylemleriyle sözde gözdağı vermesi sadece bir gösteriden öteye gitmemektedir.

Bu böyle sürüp gitmeyecek ve bu ülkeyi gerçekten bataklığa sürüklemek isteyenler emellerine nail olamayacak ve kazdıkları kuyuya kendileri düşeceklerdir.

Bu cennet misali güzel ülkemin vefa örneği insanları da bunun böyle devam edemeyeceğini biliyor ve gelecekte bu ülkenin elbette ki bu olumsuz tablodan kurtulacağına yürekten inanmaktadırlar.

Ülke insanının oylarıyla iktidar koltuğuna oturanların millete çektirdiği bu süreçte elbette ki karşılığını verecek ve bunları sandıklara gömeceklerdir.

Bundan kimsenin kuskusu ve endişesi olmasın.

40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.