Hoşgeldiniz  

SİYASETİ KİRLETENLER VE KİRLENEN SİYASET…

Halit BEYTÜT | 21 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkenin yönetimine aday olup siyaseti soyunanların tümünün seçimler öncesindeki söylemlerini ve verdikleri sözleri hepimiz çok iyi hatırlamaktayız.

Bir zamanlar nezaket kurallarını harfiyen uygulayan, küfür konusunda asla taviz vermeyen ve geleceğin genç nesillerine örnek olmayı hedefleyerek siyaset yapan siyasetçilerimiz vardı.

Onlar böylesi nezaket kurallarını harfiyen uygularken bizlerde onlara gereken her türlü saygıyı ve sevgiyi göstermekten kaçınmazdık.

Geçmişin bu güzellik kokan siyasi anlayışı ne yazıktır ki özler hale getirildik.

Şimdiki siyaset sokak ağzıyla konuşan, mukaddes millet meclisinin çatı altında küfürler savuran milletin sözde vekillerini gördükçe geçmişteki örnek siyasi anlayışı aramamak mümkün mü.

Bu yüzden şimdiki siyasetçiler hem ciddiye alınmamakta hem de kendilerine içtenlikle saygı duyulamamaktadır.

Milletin meclisine girebilmek için seçim öncesinde millete yalvar yakar oy isteme yüzsüzlüğünü gösterenlerin seçilip gittikten sonra milleti nasıl unutup bir kenara attıklarına tanık olmuşuzdur uzun zaman.

Bu yüzden biz vatandaşlar olarak artık siyaseti gerçek anlamda siyaset için yapan ve milletin vekili olmak isteyenlerin millete karşı gereken ahde vefa borçlu olduklarını unutmamamlar gerektiğini hatırlatmakta yarar görüyorum.

Bunun yanı sıra milletvekili olduktan ve Ankara ya tası tarağı attıktan sonra burada bıraktığı akrabaları çocukları ya da yakın dostlarının da bir milletvekili edasıyla tutum v davranış içine girmemelerinde de büyük önem vardır.

Bu ülke nezaket kurallarının uygulandığı, bu yüzden de tüm dünyada bu yüzden itibar gördüğü bir ülke iken ne yazıktır ki siyasetçilerimizin birbirleriyle olumsuz tutum ve davranışları yüzünden artık ülkemin yalnızlaştığını etrafımızdaki komşularımızın bile bize komşu gözüyle değil hasım gözüyle bakar hale olmadığını gördükçe içimiz kan ağlamaktadır.

Hiç kimsenin bu cennet misali ülkeyi böylesine bir olumsuz tutum ve davranışa getirmeye hakkı yoktur.

Bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

Bu ülke kabile devleti haline getirilmek istense de buna aziz milletimizin asla müsaade etmeyeceğini de dost düşmana hatırlatmakta yarar görüyorum.

Bu yüzden bizi yöneten zatı muhteremler tavsiyemiz siyasetteki kirliliğin önüne bir an evvel geçmeleri ve nezaketi öngören siyasi anlayışı ülkemizde yeniden getirmeleridir.

Bu ülkenin artık birlik ve beraberliğe ve tüm insanlarımızın birbirlerini sevmelerine ihtiyacı vardır bu konuda her kesin elini vicdanın götürmesi ve bu güzelim ülkeyi eski görkemli kardeşlik duygularının ilke edindiği konuma getirilmesi gerektiğinin bilinci ile hareket etmeleridir.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.