Hoşgeldiniz  

SİYASETİN DE RENKLİ SİMASIYDI

Halit BEYTÜT | 28 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batmanımızın 22. Dönem milletvekilimiz Mehmet Nezir Nasıroğlu aylardır süren rahatsızlığından kurtulamayarak yaşamını yitirmiş olmasını büyüm bir üzüntüyle öğrendik.

Cenazesi önceki gün Batmana getirilen ve köyünde toprağa verilen Nasıroğlu’nun geride bıraktığı son derece dürüstlüğü ve dobralığı kaldı.

Kendisiyle uzun yollar süren dostluğumuz nedeniyle kendisini son drece iyi tanışan ve mükemmel bir kalbe sahip olduğunu bildiğim nezir NasIroğlunun en önemli karakter dürüstlüğü ve samimi oluşuydu.

kimsenin arkasından asla konuşmaz birine söyleyeceği bir şey olursa onu da yüzüne söylemekten kaçınmayan bir yaradılıştaydı.

Yardımseverdi cana yakındı, amansız bir hastalığa yakalandığı dönemde kendisine bu hastalığını hiçbir zaman yüzüne söylemedik ve söylemekten de kaçındık.

O hayatı seviyordu, insanları seviyordu ihanete kesinlikle tahammül etmeyen bir yapısı vardı. Harika bir insandı, birini sevdi mi içten sever ve ona inanırdı.

Kendisine yapılan haksızlıklara karşı da her zaman sabırlıydı ve haklılığının er ya da geç ortaya çıkacağı inancını yaşıyordu.

Samimiydi, asla ikiyüzlü değildi.

Dürüstlüğü her zaman şiar edinen bir yapıya sahipti.

Milletvekili seçildiği dönemleri dün gibi hatırlıyorum da kesinlikle ne oldum delisi havasına girmedi.

Olduğu gibi görünen ve göründüğü gibi olan bir insandı.

Hayatı seviyordu ve hayatı doyasıya yaşamayı isterdi.

Milletvekilliği döneminde kendisine düşen herhangi bir görev oldu mu onu çözmek adına elinden gelen gayreti sarf etmekten kaçınmazdı.

Çok güçlü bir yapısı vardı.

Nerden bilebilirdi ki zalim kör olası bir hastalık onu sinsice yakalayacağını ve bizlerden koparacağını aklının uçundan bile geçirmezdi. Her zaman dik durmayı ve özellikle hiç kimseye eğilmeyi asla aklından bile geçirmezdi ama ne yazık ki oğlunun ölümünden sonra o koca çınar onun acısını içinde çeke çeke bu melun hastalığın gelmesine çanak tutmuştu.

Kahpe hastalık koca adamı her geçen gün yiyip bitirirken onun tedavisi için özellikle Fernas grubu elinden gelen her türlü çabayı ortaya koymaktan çekinmediler.

Kader ağlarını örmüştü ecel her geçen gün çok sevdiğimiz koca çınarımıza doğru gelip onu aramızdan alıp götürmenin çabasını ortaya koymuştu da bizler Nezir Nasıroğlu’nun her ne pahasına olursa olsun bu illetin de hakkından geleceğini ve yeniden sağlığına kavuşacağını umut ediyorduk ecel ağlarını örmüş ve tedavi gördüğü hastanede aylar sonra yaşam savaşını kaybetmişti bizim koca çınarımız. Üzgünüz yakınlarının ve tüm sevenlerini acısını paylaşıyoruz.

Cenabı Allahtan kendisine rahmet diliyor ruhu şad mekanı cennet olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Hepimizin başı sağ olsun Güle Güle siyasetin renkli adamı halkımızın göz bebeği Nezir kardeşimiz seni asla unutmayacak ve her zaman saygıyla yad edeceğiz, nurlar içinde yat.

115 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.