Hoşgeldiniz  

SÖĞÜT’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR 

admin | 19 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

HAK-İŞ Konfederasyonu Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, belirlenen asgari ücret artışı ile ilgili açıklama yaptı.

HAK-İŞ Konfederasyonu Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, belirlenen asgari ücret artışı ile ilgili yaptığı açıklamada “Ülke genelinde milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret artışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanarak, 4 bin 250 TL olarak belirlendi. Ücret belirlenmesinde emeği geçen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’a çalışanlar adına teşekkür ediyorum” dedi.

Asgari ücretin, toplumun birçok kesimini ilgilendirdiğini belirten Söğüt “Asgari ücretin 4 bin 253 TL olarak belirlenmesi sadece ücretli kesimi değil toplumun tümünü yakından ve doğrudan ilgilendiriyor. Sadece asgari ücret alanlar değil, asgari geçim indirimi, işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği, engelli ve yaşlılık aylığı ile bakım yardımı, genel sağlık sigortası, bireysel emeklilik, sosyal güvenlik borçlanması, sosyal güvenlik alt ve üst primlerinin belirlenmesi gibi çok geniş bir alanı kapsamaktadır” dedi.

“EMEĞİ VEREN HAK-İŞ”

Başkan Söğüt, “Eski asgari ücret 2 bin 825 TL iken yeni asgari ücret 4 bin 253 TL olarak açıklandı, fark bin 426 TL net olarak kabul edilmiştir. Yeni asgari ücretin altında hiçbir çalışanımız kalmayacak, yüzdelik olarak yüzde 50 artış sağlanmış oldu. Asgari ücrette agi kesintisi vardı, oda kaldırılmış oldu. İşverenimize maliyet 5 bin 879 TL olarak belirlendi” diye konuştu.

Bünyamin Söğüt “Çalışanlarımızın adına asgari ücretin artışından emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Hak İş Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız” şeklinde konuştu.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.