Hoşgeldiniz  

SOLUĞU GAZETELERDE ALANLAR SAHİ NERDELER?

Halit BEYTÜT | 13 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanlar ilimizin en etkili ve il sorunlarını dile getirmekle yükümlü olan ve özellikle secim dönemlerinde adayların her dakika uğrak yeri olan yerel basınımıza hiç bir dönemde olmadığı kadar sahipsizleştiğine tanık oluyoruz.

Sadece siyasiler değil toplumun hemen hemen her kesimindeki sorunları olanların kendilerini koruyucusu olduklarına inandıkları yerel basın koşar sorunlarını anlatım gereğini duyarlardı da basına uygulanan haksızlıklar karşısında böylesine suskun kalmalarını ben başın mesleğine yapılan en büyük vefasızlık örneğidir diye düşünüyorum.

Batman yerel basını ilde yaşayanların sözcüsüydü, batman yerel basını yetkililerin de bir bakıma yaptıkları icraatları ballandıra ballandıra anlatıcısıydı hal böyle iken basın mesleğine ambargoları yapmaktan çekinmeyenlerin iktidara ne denli yaltaklandıklarına da tanık olmak mesleğimize nasıl saygı duyulmadığını da gözlemlemek son derece üzüntü verici bir durumdur.

Tasarruf genelgelerini bahane edip basına ambargoyu reva görenlerin billboardlara kocaman ilanları verip 15 Temmuzu bahane edip mehter takımını milyonlarca lira verip getirenlerin tasarruf genelgesini ne denli ciddiye aldıklarını da görüyoruz.

Bütün ambargolara ve basını kısıtlama teşebbüslerine rağmen toplumun sözcüleri olmakta devam etmeyi kendilerine ilke edinmiş ve yayınlarına devam etme kararlılığını gösteren meslektaşlarımı içtenlikle tebrik ediyorum

Bizler bu mesleği her ne pahasına olursa olsun sürdürmeyi kendimize bir görev addettik ve toplumumuzun gözü, kulağı ve de sözcüsü olmaya devam edecek ve bası ahlak yasasına uyarak bu mücadelemizi sürdüreceğiz.

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.