Hoşgeldiniz  

SON KERTE

Muharrem BİTEN | 21 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Yanlışlarımız bizim yazılır. Bir bir her enteresan vakıa olarak yaptığımız hata ve entrikalarımız, usule ve ahlaka aykırı ise bizim hanemize eksi olarak işlenir.

Baş başa kaldığımız her sorun ve problem de ruh dünyamızda derin yaralar açıyor. Ama insana en çok yara açan hal, kendi iç bünyesinden ailesinden, aile efradından almış olduğun ve alacağın darbedir. Seni zayıflatan ve çökerten asıl durum budur.

Daha düne kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda adres gösterilmiş olman bile onların ar ve ahlak duygularından herhangi bir değişikliğe gitmemiştir.

Çoğu zaman insan en çok yardım ettiği yerden neden zarar görür diyecek oluyorum, ama sonuçta faydası olmayan insanların sana zarar dışında faydası olmayacağını bilmen gerekiyor.

Son zamanlarda insanlar aynı covid19 mutasyona uğradığı gibi insanlarda mutasyona mi uğradı. İnsanlar sahte, yapmacık ve karakterlerinin zayıf ve eksik olması sebebi ile çok kötü olarak tanınır.

Hala insanlar içinde mert ve huzurlu yaşama arzusunu kalite ve onur savaşına dayalı olduğunu bildiğindendir.

Birileri seviye konusunu dillendiren, kalite ve insanca,  onurla hayatını ikame etme konusunda mücadele ediyorsa rabbim de yardım eder.

Hem çevrendeki vampir ve timsahlar ile en yakın saydığın kan bağından insanların iftira ve engellemeleri de sana zarar veremez.

İlkesel davranışlarında hiç kimsenin önünde eğilmeden, insanca ve onurlu davranma konusundaki mücadelede çabaların sonucunu belirler.

Basit bir mantık ile eğer ilkelerinden ödün vermiyorsa, yanlış mutlaka geri çark eder ve seni doğru yerde bekler.

Sorunları kaçarak, saklanarak ve halının altına süpürerek bitirme konusundaki mücadele doğru bir tavır değildir.

Tavrın ve duruşun kalitenizi belirlerken, vermeyecek hesabın, kalmayacak ruhun, seni ve çevreni ahlak ilkelerini yücelten olmalıdır.

Son olarak herkesin gidecek huzuru ilahinin hükmüne tabi olacağından, aslında hesapta ölüm gibi yalnız yaşanacaktır. Sona vardığında senin söylenecek herhangi bir söz seni ruhen mutlu ediyorsa problemi kendi başına çözebilmelisin.

SON KERTESİNİN varlığın ve yokluğun arasında iyiyi seçebilme konusunda fark yaratabilmektedir.

108 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.