Hoşgeldiniz  

SOR BAKALIM: BİR ÇİVİ ÇAKMIŞLIĞIN VAR MI?

Muharrem BİTEN | 22 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

İlginç bir dünyada yaşıyoruz. Taptıklarımızı ve yapmadıklarımızı göz önüne getirince yapamadıklarımızı da düşünmemiz lazım.

İnsanoğlu doğar yaşar ve ölür.

Bu 3 hal üzere dünyada kaldığı sürenin nasıl geçmesi gerektiğini düşünmek zorunda.

Bir bireyin topluma maliyetini analiz ettiğimizde, bireyde üretkenlik çağına geldiğinde topluma karşı sorumluluklarını hakkıyla yerine getirip getirmediğini de irdelemek zorundadır.

Bir doktorun bir mühendisin bir öğretmenin bir çiftçinin bir işçinin bir çobanın ülkeye ve topluma maliyetini bilmek zorundayız.

Takdir edersiniz ki her biri maliyeti oranında bu topluma dayalı kar zarar cetvelinde bireyden topluma fayda sağladığı aşikârdır.

Pekâlâ! Bizi din konusunda kandıran sadece komik ve ilkel giyinerek 3-5 Arapça kelime ile tüm cehaletleri ile bu topluma virüs olmuş sözüm ona din adına tüccarlık yapan bu parazitlerin faydalı olduğunu biri izah edebilir mi?

Dini kisve altında Allah ve Yüce dini kendilerine alet eden bu softa ve cahil güruh hala bir kısım halk nazarında değer görmeye devam ediyor. Bunların kültürde sanatta edebiyatta pozitif bilimlerin hangisine bir katkısı olmuştur. Hatta hatta bu saydığımız bizi biz eden kıymetli değerlerin karşısında birer vahşi gibi saldırıp durmaktadırlar.

Din yobazları Peygamber İbrahim’den günümüze insanlığa bela olmuş virüs ve vampirlerdir.  Hele hele yüce İslami alet ederek insanlar üzerinde nüfus sahibi olmaları da kabul edilir bir şey değildir.

Softa, yobaz ve aynı zamanda kuran düşmanı ve yüzlerce kez cahil Arap kültürünü din zannederek çöl kültürünü hadis saçmalığı ile bizim gibi medeni, bilim sanat ve teknik gelişmeyi benimsemiş toplumları ortaçağ karanlığına sürükleme fırsatı vermemeliyiz.

Uyanışımızı kendi dilimizde anlaşılacak şekilde yüce kuran dışındaki tüm din adı altında türemiş türetilmiş yalanları da hayatımızın dışına atmalıyız.

342 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.