Hoşgeldiniz  

SORAÇAN İÇİN YARDIM KAMPANYASI

admin | 08 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliği himayesinde ‘Batmanlılar Esnafına Sahip Çıkıyor’ sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

26 Haziran Cuma sabahı Batman’da büyük üzüntü yaşatan yangın faciası sonrası Açan ailesinin 40 yıllık emeği olan Soraçan Mağazası tamamen kullanılmaz hale geldi.

Feci olayda tek teselli hiç bir can kaybının yaşanmaması olsa da, Soraçan Mağazasında çalışan toplam 165 çalışan işsiz kaldı ve Açan ailesinin toplam maddi zararı bina, demirbaş ve stoklarla birlikte 35 milyon TL civarında.

Oluşan maddi hasara bir nebze destek olabilmek için Batman Valiliği himayesinde kurulan 7 kişilik heyetle Batman’da bir yardım kampanyası başlatıldı. “Batmanlılar Esnafına Sahip Çıkıyor” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasının Komisyon Yönetimi, yanan Soraçan Mağazasının otoparkında bir basın açıklaması yaptı.

Konuşmayı yapan Batso Başkan yardımcısı Bayram Demirhan “Bu üzücü olaya kayıtsız kalmamız imkansızdı. Açan ailesi Batmanımıza her zaman değer katan bir aile oldu. Özellikle mağaza çalışanlarının yanında olmak için Valimiz Sayın Hulusi Şahin himayesi ile Soraçan’a hep birlikte destek oluyor ve yaralarını sarıyoruz. Tüm Batmanlıları bu yardım kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Soraçan Mağazası Yönetim Kurulu Yetkilleri ise “Çok zorlu bir süreçten geçtik, ama tüm Batmanın olayın olduğu ilk günden bu yana bize destek vermesi bizi çok mutlu etti. Başta valiliğimiz olmak üzere iş adamlarımız ve Batmanlıların böyle bir kampanya ile bize sahip çıkıyor olması son derece gurur verici. Bu teveccüh için Soraçan çalışanları ve ailem adına ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

SORAÇAN MAĞDURLARI YARDIM

TÜRKİYE ZİRAAT BANKASI

İban TR94 0001 0025 7294 6089 1850 01

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

İban TR57 0001 5001 5800 7311 6732 58

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.