Hoşgeldiniz  

SORUNLAR GÖRÜŞÜLDÜ

admin | 19 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Tekstil sektörü işverenleri Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği organize ettiği yemekte bir araya geldi.

Sektörün sorunları ve çözüm önerileri konusunda işverenlerin görüş ve önerileri alındı. Son dönemler de iş bulmakta zorlanan işletmeler ile dayanışma için iş paylaşımı yapılması önerildi.

“KISA SÜREDE ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK”

Yemekte konuşan TEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Öztürk “Derneğimiz kısa sürede önemli işler yaptı. Gerek ben gerekse yönetimimiz sektörümüz için elimizden geleni yaptık ve yapmaktayız. Şehrimizde işimizin düştüğü tüm resmi kurumları ziyaret ettik. Sorunlarımızı yerel basınımızla her zaman paylaştık. Bize gelen sorunları olanaklarımız dahilinde çözmeye çalıştık” dedi

“KURUMSAL ÇALIŞALIM”

Öztürk konuşmasının devamında “Şehrin yarısını bir anlamda sırtlamış bir sektörüz.  Kurumsal çalışan firmalarımızın sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu kurumsallaşma çalışanlarımızın iş ortamından ücretlerine kadar düzenli bir şekle girmektedir. Sektörümüz yüzde 5 civarı olduğunu tahmin ettiğimiz bir kesim var. Bu kesiminde yasalara riayet etmesi çalışanlarımızın hakkını hukukunu gözetmesini bekliyoruz. Bizler teşvik bölgesinde yer almaktayız bu yüzden çok az da olsa meslektaşlarımızın kayıt dışı eleman çalıştırmamasını, günü birlik hesaplar yapmamasını kurumsal çalışıp uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini vurguluyorum. Yasal standartları altında olan firmalar üyemiz olamaz. Bizler TEKSİAD olarak tüm tekstil firmalarımızın yüzde yüz kurumsal bir kimliğe sahip olması için elimizden geleni yapacağız. Sektörümüzün diğer sektörlere örnek olması için çabalayacağız” dedi.

PETROLSPORA DESTEK VERDİK

Öztürk “Kent konseyi toplantısında şehrimizi 3. Lig’de temsil eden Batman Petrol Spora Batman Valisi Hulusi Şahin’in çağrısıyla TEKSİAD olarak desteğimizi esirgemeyeceğimizi belirttik ve yönetimimiz adına 60 bin TL bağış desteğinde bulunduk.”

 “TÜM TESKTİLCİLERİ DERNEĞİMİZE ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Öztürk son olarak “Sektörümüzün ayakta kalabilmesi ve güçlenmesi için sektörümüzü temsil eden derneğimizin güçlenmesi gerekir. Bu yüzden tüm tekstil işverenlerini derneğimize üye olmaya bize güç katmaya davet ediyorum” dedi.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.