Hoşgeldiniz  

SOSYAL MEDYA

Halit BEYTÜT | 28 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sosyal medya hayatımıza girdi gireli bir başkalaşım yaşıyor insanlar sosyal medyadaki nefret dolu cümleler bu ortama en büyük zararı vermekten öteyle gitmiyor.

Hakaretler, aşağılayıcı cümlelerle don Biz böyle birbirine husumet besleyen bir toplum değildik. Ne oldu da böylesine ayrıştırıcı bir toplum olup çıkıverdik.

Bir zamanların ahlak abidesi olan toplumumuzu bu hale getirenlerin yarattığı eser budur.

Bizler geçmişi kesinlikle arar hale getirildik.

Bizden ve bizden olmayanlar diye ikiye ayrıştırılan bu toplum bunu kesinlikle hak etmemiştir. İktidara yakın olanların büyük ölçüde ekonomik alanda rahatladıkları izlenirken, yandaş olmayanların nasıl sefillik içindeki çırpınışlarına da tanık olmaktayız.

Bir zamanların her konuda aynı duygularla birbirine bağlanan v yardımlaşmanın en güzel örneğini sergileyen bu güzelim toplumu böylesine basit ihtiraslarla ikiye bölmek isteyenlerin elbette ki başarı sağlamaları kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Sosyal medya denilen ahlak bozuntusu artık bizim hayatımızın adeta olmazsa olmazı bir duruma gelmiştir.

Bu toplum böylesine ayrıştırıcı bir duruma emlemişti ama ne yazık ki ülkeyi kendi koltukları uğruna toplumu bizden ya da bizden olmayanlar gibi ikiye ayrıştırıldı.

Bir zamanların küçücük evlerinde tozlu yollarından çok ama çok mutlu bir şekilde birlikte yaşayanları böylesine bir ortamın yaratıcısı olanları affetmek kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine halel getirenler artık bizim için yok hükmündedir.

Örf adet gelenek ve göreneklerimizi unutturmaya çalışanların egoları tatmin etmeyi amaçladıklarını çok iyi bilmekteyiz.

Kim ne derse desin ve kimler geleneklerimizi yok sayarsa saysın bunun altında son derece dirayetli bir toplumu karşılarında bulacaklarından asla kuşkuları olmasın.

Sosyal medyanın kendini bilmez çapulcuları bilsinler ki sosyal medyada kendilerine ait olan nefret edici cümleleri varsın kullanmaya devam etsinler ama bu nefret tohumlarını da ekmeye asla güçleri yetmeyecektir.

Bu aklenin insanları ayrıştırıcı dil kullanan ve tatbik edenlere karşıda gereken yanıt eninde sonunda sandıklarda vereceğinden hiç ama hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu günün zorbalara günün birinde mutlaka ettikleri zalimliğinde bedelini kesinlikle ödeyeceklerdir.

Dileğimiz ayrıştırıcı olmayan toplumu yeniden birbirine kaynaştıran ayrıştırıcı dillerin kullanılmadığı bir Türkiye yeniden oluşsun istiyoruz.

259 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.