Hoşgeldiniz  

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE BATMAN BİRİNCİ OLDU

admin | 23 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü Batman İl Sağlık Müdürlüğüne verildi.

2018 yılında başlanan “Her Doğuma Bir Fidan Projesi” ile Batman İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Üniversitesi öncülüğündeki Doktor Club Awards tarafından birinci seçildi. Bu önemli projede her yıl ilimizde doğan bebek kadar fidan dikilmesi hedeflenmektedir.

Ödül Töreni İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda yapıldı. Birincilik ödülü İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Bayraktar tarafından İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Hakan Pamukçu’ya verildi.

“DÜNYAYA GELEN HER NEFES İÇİN DOĞAMIZA BİR NEFES DE BİZ VERMEK İSTİYORUZ”

Ödül töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu “Hızla Kentleşen şehrimizde yeşil alanların giderek azalmasını göz önünde bulundurarak bu konuda bir çalışma yapma konusunda kendimizi sorumlu hissettik. Bu kapsamda gelecek nesillere daha yeşil bir kent bırakmak için Batman İl Sağlık Müdürlüğü olarak Dicle Nehrinin kenarında sosyal sorumluluk bilinciyle kentte yeşillenme kültürünün gelişmesine katkı sunmak adına her yıl ilimizde doğum yapan aileler ile birlikte fidan dikme etkinliğini gerçekleştiriyoruz. İlimizde her yıl 15 bin bebek dünyaya gelmektedir ve Bizler de her doğuma bir fidan dikmeyi hedefliyoruz. Dünyaya gelen her nefes için doğamıza bir nefes de biz vermek istiyoruz. Aldığımız bu Ödülü, hekiminden  ebe ve hemşirelerine, acil tıp teknisyeninden temizlik çalışanına kadar zor şartlarda çalışan tüm Batman Sağlık teşkilatına ithaf ediyorum, emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

379 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.