Hoşgeldiniz  

SÖYLEMLER KIRICI OLMAMALI…

Halit BEYTÜT | 20 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31 Martta yapılacak yerel seçim için geriye sayım başlamışken siyasi liderlerin söylemleri de ülke yönetimine yakışmayacak doruğa ulaşmış bulunmaktadır.

Birbirlerini son derece büyük ölçüde sevin bir milletiz bizlerin aramıza nifak tohumlarını ekenlere karşı kesinlikle gereken dik duruşu sergilemekten kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim.

Bir yanda siyasetçilerin ağız dalaşından çıkan söylemler beri yanda ise özellikle liderlerimizin sokak söylemlerine kadar varan sözleri bu ülkenin insanına kesinlikle yakışmamaktadır.

Bu ülkenin insanı türküyle Kürdüyle Arabıyla ve Lazıyla Çerkeziyle bin yırlar bir arada kardeşçe yaşamının hazzına yaşamıştır son dönemlerdeki siyasetçiler üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşı ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylemler yüzünden vatandaşlar arasındaki bu güzel ve imrenilecek dayanışmaya bile sekte vurmaya kadar gelmiştir.

Bunun nedenleri nedir, bizden olan ya da bizden oymayan davasına dönüştürülen bir siyasi gelişme ülkedeki vatandaşın huzurunu tamamen bozmuş bulunmaktadır.

Neden böyle olduk ve eden böylesi bir ikileme doğru gitmeyi yeğledik bilemem ama bilinen bir gerçek var ki o da siyasetçilerin bunda n büyük rolü oynadığı gerçeğini de göz ardı etmek gerektiğine inanıyorum.

Bu nedenle tarih bu dönemi böylesine çirkinleştirenleri kesinlikle unutmayacak ve ülkemize kara bir leke olarak anılacaktır.

Kim ne derse desin böylesine bir tutum ve davranışı sergileme gereğini duyanlar ülkemize en büyük hainliği yapanlar olarak anılacaklardır.

Bizler vatandaşlar olarak sadece seçim dönemlerde vatandaşı hatırlama gereğini duyan siyasi anlayışa her zaman karşı çıkmayı kendimize ilke olarak benimsemişizdir.

Bir seçim olacak diye ortalığı adeta savaş alanına çevirmenin hiç ama hiçbir anlamı yoktur sonuçta seçime gidecek olan vatandaşlar kendi özgür hür iradelerini birinin lehin kullanacaklardır.

Buna da her siyasetçinin kesinlikle saygı göstermesi gerekmektedir. Vatandaşın teveccühüne saygı göstermeyen dolambaçlı yollarla hak edenin değil hak etmeyenin kazanmasını sağlama vatandaşın teveccühüne vurulacak en büyük darbe olacaktır.

İşte vatandaş böylesi bir durumda hak etmeyenin kazandırılması cihetine gidilmesini kesinlikle hazmetmeyecek ve bunu yapanları her zaman nefretle anacaktır.

Ben 31 Mart yerel seçimlerinin bu üne kadar yapılan tüm seçimlerine skini son derece çirkinleştirildiğini görüyor siyasetçilerin artık bu çirkinliklerden geçmelerini beklediğimizi ifade etmekte yarar görüyorum: tüm vatandaşlarımızın dilek ve temennileri seçimin kavgasız.

Gürültüsüz, dürüstlük içinde geçmesi umudunu taşıdıklarını belirtiyor bir kez daha partilerimizin adaylarına başarı dileklerimi iletiyorum.

Ülkemizin kalitesini daha da yücelten söylemlere de artık gereken titizliğin gösterilmesi gerektiğini ifade etmek isterim.

300 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.